Spektakle

7 lat Teatru Kamienica

W tym roku Teatr Kamienica, założony przez Emiliana Kamińskiego i Justynę Sieńczyłło świętuje swoje 7. urodziny.  Z tej okazji w dniach 1 – 10 kwietnia 2016 roku, na Widzów czekają różnego rodzaju atrakcje i niespodzianki.

Tegoroczne 7 urodziny Teatru Kamienica świętujemy pod hasłem „ Lata 20-te”.

Opis spektaklu

W ten sposób nawiązujemy do tradycji i świetności, w której mieści się teatr, uruchamiamy wielką urodzinową zabawę.

Zrób selfie w Teatrze Kamienica, mile widziane z akcentem z lat 20-tych i oznacz, że zostało zrobione w Teatrze Kamienica. Zamieść je na swoim profilu fb w okresie 1- 10 kwietnia. Do wygrania koszulki z logo, vouchery na spektakle oraz vouchery na kolacje do restauracja Nasza Warszawa.

Wybór najlepszego i najbardziej oryginalnego selfie i ogłoszenie wyników nastąpi 15 kwietnia.

 

Wszyscy Ci, którzy odwiedzą teraz nasz teatr mają szansę wygrać koszulki z logo teatru, kolacje w  teatralnej restauracji Nasza Warszawa, a także zaproszenia na  przyjęcie urodzinowe, z okazji 7 urodzin Kamienicywylicza Emilian Kamiński, założyciel Teatru Kamienica.

Wystarczy śledzić stronę internetową  Teatru Kamienica oraz profil na facebooku, aby wziąć udział w konkursach. Ja też przygotowałam coś nowego, chcę w tym okresie uczcić w jakiś sposób pamięć o Barbarze Sass, z którą miałam przyjemność współpracować – opowiada Justyna Sieńczyłło.

 

Swoje 3. urodziny obchdzi także Mała Kamienica.

 

Liczne atrakcje czekają na widzów po spektaklu „Don Kichot z kamienicy”, który zaplanowany został na 2 kwietnia. Spektakl powstał z okazji Jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Emiliana Kamińskiego, w ubiegłym roku w październiku.  Przeniósł on spektakl we współczesne realia i wplótł w niego wątki autobiograficzne związane z walką o własny teatr. Sztuka jest manifestem artystycznym aktora, wyraża jego sprzeciw wobec nieprawidłowości współczesnego świata. Współczesny Don Kichot to szlachetny i silny mężczyzna, wierny ideałom, a w jego walce wspiera go piękna Aldonza.

Historia teatru Historia tego teatru sięga jeszcze lat PRL.  Kiedy w 1988 broadwayowski reżyser Joseph Papp odwiedził Warszawę, podczas rozmowy z przyszłym dyrektorem Teatru Kamienica zapytał: "Emilian, czemu nie założysz własnego teatru?" "W PRLu?" "Jak się PRL skończy, to załóż teatr."

Sugestia ta musiała czekać na realizację jeszcze przez wiele lat. W 2000 Emilian Kamiński rozpoczął poszukiwania odpowiedniego miejsca. Przez 5 lat zbierał fundusze i materiały niezbędne do zrealizowania inwestycji. Plan budowy teatru powstawał na bieżąco i był cały czas modyfikowany, do czasu aż udało się zagospodarować każdą najmniejszą przestrzeń. Nad wykończeniem wnętrza teatru i dopieszczeniem każdego szczegółu pracowała żona dyrektora, Justyna Sieńczyłło oraz Jolanta Pachowska. 27 marca 2009 roku w czasie Międzynarodowego Dnia Teatru oraz w setną rocznicę wybudowania kamienicy odbyło się uroczyste otwarcie Teatru Kamienica. Nazwiska osób, które przyczyniły się do zrealizowania projektu, zostały umieszczone na pamiątkowej tablicy znajdującej się na dziedzińcu kamienicy.

Teatr składa się ze scen: Oficyna (na ok. 319 widzów), Parter (ok. 115 miejsc), Piwnicy Warsza (która liczy około 80 miejsc) a także bistro - Nasza Warszawa, na ponad 50 osób.

 

 

Twórcy