Moj dzikus

Najbliższe terminy


28 listopada 19:00 Scena Parter
06 grudnia 19:30 Scena Parter


Zobacz pełny repertuar »

Mój Dzikus

„Mój Dzikus” to zabawny, miejscami wzruszający monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, one woman show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością.

 

Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i dowcipnie opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej „walki płci”.

 

Półtoragodzinne przedstawienie ubarwiono piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, a całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.
Spektakl nie tylko dla kobiet…

 

Twórcy i obsada

Reżyseria – Emilian Kamiński
Scenariusz – Emilian Kamiński; Jan Jakub Należyty
Występuje: Justyna Sieńczyłło

Bilety w cenie 70 zł/szt., wejściówki 30 zł/szt.

 

O spektaklu napisali

” (…) wciągał mnie ten półtoragodzinny spektakl coraz bardziej, śmieszył, chwilami poruszał, a gdy nadszedł finał biłem ochoczo i z przyjemnością brawo. Powód? Gra Justyny Sieńczyłło. (…) tak ładnie odnajdywała się w szarżach na męża, tak rozkosznie obnosiła kolejne stroje i miny – a to buńczuczne, a to cierpiętnicze, a to pewnej swego kokietki (…). Owe partie, w których aktorka wciela się w mamę, teściową, przyjaciółki czy przemawia głosem „dzikusa”, są zresztą jej kolejnym aktorskim popisem. A gdy okaże się, że ów „dzikus” to raptem „dziskuś” i że – jak to w bajkach – zwycięża miłość, raz jeszcze aktorka odnajdzie jakże prawdziwy ton, którym wzruszy (…)”

„Oswajanie „dzikusa”… „Wacław Krupiński, Dziennik Polski nr 172

 

 

„Mój dzikus to sztuka o mężczyznach, brawurowo opowiedziana przez kobietę z humorem, lekkością i pełnym dowcipu tekstem, w mistrzowskim wykonaniu Justyny Sieńczyłlo.”

ArtHouse Pasmo

 

Sponsorzy:

Zobacz ten spektakl!

Zrób sobie i komuś bliskiemu prezent.

  • Facebook