STARA_MILOSC_OK_cs5

Najbliższe terminyZobacz pełny repertuar »

Old Love

Spektakl gościnny produkcji Teatru Gudejko.

 

„Old Love” to pełen humoru spektakl podejmujący zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

 

Norm Foster napisał ponad czterdzieści sztuk teatralnych wielokrotnie wystawianych na scenach profesjonalnych teatrów. Najpopularniejsze komedie Norma Fostera to „Mending Fences”, „The Love List”, „The Long Weekend”, „Bedtime Stories”, „Kiss the Moon”, „Kiss the Sun”. W Polsce w Teatrze Komedia w Warszawie zrealizowano dwie sztuki „Ostrą jazdę” i „Premierę”. Komedie Norma Fostera znane są z lekkiego humoru oraz umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka i jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć nam za lustro.

 

Autor Norm Foster
Przekład Mirosław Połatyński
Reżyseria Andrzej Chichłowski
Scenografia Krzysztof Kelm
Opracowanie muzyczne Jan Królikowski
Obsada Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Artur Barciś, Paweł Domagała/Mateusz Banasiuk, Zuza Grabowska/Barbara Kurdej-Szatan

Ceny biletów:
I – VI rząd: 95zł
VII – XII rząd: 90zł
XIII – XVIII rząd: 85zł
wejściówka: 35zł

 Artur Barciś jako Bud czaruje wdziękiem i lekkością. Aktor właściwie nie musi nic robić, żeby zjednać serca publiczności. Jest po prostu wymarzony do roli faceta, który zrobi wszystko, aby zdobyć swoją wybrankę. Włącznie z rzucaniem kamieniami w jej okno jak sztubak. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, jako Molly, buduje rolę na różnych emocjach, od złości i strachu po wyzwolenie z okowów norm społecznych. Z nieszczęśliwej, uwikłanej w nieudane małżeństwo kobiety staje się nagle inną Molly – pożądającą, zakochaną, świadomą swoich pragnień. 

Kama Pawlicka, teatrdlawas.pl

Młodzi aktorzy to także bardzo silna strona tego obrazu. Barbara Kurdej-Szatan i Mateusz Banasiuk, którzy wcielają się w małżonków głównych bohaterów są szalenie plastyczni, ciekawi i niebywale energetyczni. Wnoszą dużo lekkości i humoru. Andrzej Chichłowski reżyserując spektakl zachował odpowiednie tempo i równowagę. Spektakl nie jest wyłącznie płytką opowieścią o miłości i jednocześnie nie odbiera się go jako trudne, psychologiczne studium. Jest lekko, zajmująco i w punkt.

krytykat.wordpress.com

(…)ciekawie wykorzystana przestrzeń i kostiumy trafnie oddają klimat Ameryki sprzed lat. Dają wrażenie niewypowiedzianej powściągliwości i ascezy, które dopełniają znaczenia przedstawienia.

kochamteatr.info

 

Patroni medialni:

   
   
   

Zobacz ten spektakl!

Zrób sobie i komuś bliskiemu prezent.

  • Facebook

Fatal error: Cannot redeclare adres() (previously declared in /wp-content/plugins/social-slider/social-slider.php:1074) in /wp-content/plugins/social-slider/social-slider.php on line 1074