Spektakle

I tak Cię kocham

W skądinąd udane małżeństwo dwojga warszawian, Lili i Wiktora, wkrada się niewinne, małe kłamstewko. Komedia muzyczna w klimacie przedwojennej Warszawy!

Opis spektaklu

„I tak Cię kocham” to spektakl autorski Emiliana Kamińskiego oparty na motywach zaczerpniętych z utworów Maurice’a Hennequina i Andrzeja Jareckiego.
 

W skądinąd udane małżeństwo dwojga warszawian, Lili i Wiktora, wkrada się niewinne, małe kłamstewko. Ona zataja przed nim, że spędziła poranek z ich przyjacielem Filipem w restauracji w Bristolu, on wpada we wściekłość uważając, że ona ma romans z innym mężczyzną.

 

Owo nieporozumienie urasta do ogromnych rozmiarów, gdy Wiktor postanawia wyjechać z Warszawy i opuścić Lili, a ta wraz z Filipem i jego żoną, Sylwią, znajduje nader oryginalny sposób, by przyciągnąć męża z powrotem… I tak jedne kłamstwa pociągają za sobą następne, a intryga dalece przerasta problem, wokół którego została stworzona. Bohaterowie sami gubią się i plączą w gąszczu matactw, kłamstw i niedomówień, co zresztą stwarza mnóstwo przezabawnych sytuacji, gdy ów misterny plan wymyka się im spod kontroli.

 

Wartka akcja, zawrotne tempo i urokliwe szaleństwo przedwojennej Warszawy ubrane zostały w zgrabne dialogi oraz przyozdobione piosenkami stylizowanymi na okres sanacji, wszystko to okraszono ogromną dawką humoru słownego i sytuacyjnego.

 

Występują:
Katarzyna Skrzynecka/ Bożena Stachura,
Justyna Sieńczyłło/ Beata Wyrąbkiewicz,
Dorota Piasecka,
Julita Kożuszek/ Marta Ledwoń/Ewa Lorska
Piotr Szwedes/ Jacek Kawalec/ Emilian Kamiński
Krzysztof Ibisz/ Jakub Przebindowski,
Tadeusz Chudecki/ Władysław Grzywna

 

Czas trwania spektaklu: 2h (przerwa 15 min)

 

Piszą o spektaklu:
„Teatr piórem Temidy – W klimacie przedwojennej Warszawy”

Sponsorzy:

Twórcy

Autor:
Emilian Kamiński
Reżyseria:
Emilian Kamiński
Muzyka i aranżacja: Paweł Gawlik
 
Opieka plastyczna i kostiumy: Anna Waś
 
Charakteryzacja: Marzena Sojda
 
Dźwięk: Maciej Słowikowski
 
Oświetlenie: Karol Getler