Spektakle

Zwierzątka Pana Ezopa

Teatr Kamienica zaprasza dzieci w wieku od 3 do 7 lat na pierwsze zajęcia z cyklu „Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”. Mali odkrywcy wprowadzeni zostaną w zdumiewający świat bajek Ezopa.

Opis spektaklu

Uwaga Dzieci i Rodzice!

Ze Stacji Teatr Kamienica wyrusza nasz niezwykły pociąg wyobraźni, który zabierze nas na Olimp do Zwierzątek Pana Ezopa.

Jeśli chcecie wziąć udział w naszych warsztatach teatralnych i wraz z Talią i Ezopem poznać bajkowy świat tworzony za pomocą teatru cieni – wsiadajcie szybko, bo za chwilę wyruszamy do Starożytnej Grecji!

Tematem naszego spotkania warsztatowego jest pięć bajek Ezopa: Krab i jego matka, Lis i bocian, Żółw i mysz, Żuraw i paw, Mysz i byk. Perypetie zwierzątek Ezop i Talia przedstawią za pomocą teatru cieni, a dzieci będą miały okazję do tego, aby animować pawia, żurawia, mysz i byka.
Nie zabraknie nauki piosenek i tańca oraz rozmów, dzięki którym dzieci dowiedzą się  czym jest spryt, podstęp, jak rozróżnić dobro od zła, jakie mogą być konsekwencje lenistwa i łakomstwa.
Spotkanie warsztatowe ma charakter edukacyjny i interaktywny, opiera się na dramie pedagogicznej i jest okazją do rozmów z dziećmi na trudne tematy dotyczące wartości, umiejętności nazwania cech charakteru oraz poznania reguł współżycia z innymi ludźmi.
Na Stacji Teatr Kamienica czekają na Was dodatkowe atrakcje: zwiedzanie teatru od kulis, pamiątkowe zdjęcia z Talią i Ezopem, autografy od naszych aktorów prowadzących warsztaty.

 

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tt436bYsWoA

https://www.youtube.com/watch?v=zcYncixLRcM

https://www.youtube.com/watch?v=1s2gPhJQjRY

https://www.youtube.com/watch?v=EaMD9_3N4Uo

 

Na spektaklu Państwa dzieci mogą spotkać wyjątkową postać – Myszkę Norkę z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”!

Premiera galowa odbyła się 3 marca

 

Występują:
Talia:

Hanna Kochańska (występująca w stołecznym Teatrze Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu).

Ezop:
Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Rampa, wokalista zespołów Zawada Band i Fancy Club, konferansjer, trener twórczości dziecięcej).

 

Scena Parter

 

A także wywiadu z Hanną Kochańską i Jackiem Zawadą!

Zapraszamy też na „Trzewiki szczęścia”

Czas trwania spektaklu: 1h 30min.

 

     

    

    

                                   

Twórcy

Autor:
Hanna Kochańska i Jacek Zawada
Reżyseria:
Hanna Kochańska i Jacek Zawada
Tytuł oryginału:
 
Tłumaczenie:
 
Scenografia:
 
Kostiumy:
 
Kierownik produkcji:
 
Asystentka reż.:
 
Kierownik produkcji
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Para aktorów – duet JaHa – Hanna Kochańska i Jacek Zawada, śpiewając, tańcząc, włączając w to dzieci – zaskarbiła sobie ich zaufanie, które zaprocentowało szczerymi i głośnymi reakcjami. Wiele dzieci znalazło się pod sceną, ochoczo reagując na zaproszenie do zabawy. Młodzi widzowie mieli okazję spróbować swoich sił, grając w teatrze cieni, śpiewali też i tańczyli. Urocza Talia i boski Ezop znaleźli klucz do dziecięcych serc, ich otwartość, energia i poczucie humoru zarażały całą publikę.

Czytaj dalej...

qlturka.pl

Prowadzący świetnie wiedzieli co to znaczy grać dla dzieci (a może raczej współpracować z nimi). Na podstawie wielu teatralnych i warsztatowych obserwacji mogę pokusić się o stwierdzenie, że to nie lada sztuka. I za to wielkie brawa. Z wyczuciem reagowali na to, co (nawet niespodziewanego) działo się na widowni, z powodzeniem radzili sobie z pokaźną grupą dzieci (i ich rodziców), tryskali energią, humorem i pomysłowością. Naprawdę nikt się nie nudził, nie było na to szans!

Czytaj dalej...

miastodzieci.pl

Spektakl mogę podsumować jednym zdaniem: olbrzymia różnorodność zabaw, wspaniały kontakt aktorów z dziećmi, ciekawa i jasna interpretacja klasyki literackiej, cudowne kostiumy, wysoki poziom artystyczny przedstawienia.
OGROMNE zadowolenie dzieci i rodziców.

Czytaj dalej...

Relacji jednej z Mam