Jak sie kochaja

Najbliższe terminy


03 grudnia 19:30 Scena Oficyna
04 grudnia 19:30 Scena Oficyna
21 stycznia 19:30 Scena Oficyna
22 stycznia 19:30 Scena Oficyna
27 lutego 19:30 Scena Oficyna
28 lutego 19:30 Scena Oficyna


Zobacz pełny repertuar »

Zdjęcia

Jak się kochają w niższych sferach

„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

 

 

Twórcy i obsada

Występują:
Teresa: Anna Oberc
Fiona: Andżelika Piechowiak
Mary: Grażyna Wolszczak
William: Piotr Cyrwus/ Waldemar Błaszczyk
Bob: Rafał Królikowski
Frank: Piotr Polk

 

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Stylizacja fryzur: Elżbieta Wiśniewska
Make-up: EUROLOOK – Europejska Akademia Wizerunku
Zdjęcia: Rafał Olejniczak

Premiera: 1 września 2012
Czas trwania spektaklu: ok. 1,5 (z przerwą)

Ceny biletów:

Rzędy:
I, VIII – XII – 95 zł
II – III, VI-VII (on-line) -105 zł
XIII – XVIII – 85 zł
Wejściówki: 35 zł

 

Akcja spektaklu od samego początku jest bardzo dynamiczna. Orientacji widza w galimatiasie poszczególnych scen, bardzo pomocne okazały się kolory scenografii i kostiumów, przygotowanych przez Wojciecha Stefaniaka oraz Anetę Suskiewicz. Rzeczywistość każdej z par posiada swoją barwę: zieloną, pomarańczową oraz niebiesko-szarą. Szare kostiumy zostały wzbogacone odpowiednimi kolorystycznymi wstawkami i dodatkami. W podobnym kolorze utrzymane są rekwizyty.

Michał Janusz, teatrdlawas.pl

Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz wpadł na doskonały pomysł, by aktorów obsadzić odwrotnie do ich scenicznych warunków. Piotr Polk, atrakcyjny amant, gra tu męża safandułę, oddającego się z pasją prozaicznym czynnościom domowym. Zdominowany przez pełną temperamentu żonę (Andżelika Piechowiak) nie dopuszcza nawet myśli o jej zdradach. Grażyna Wolszczak, symbol urody i wdzięku, tu wciela się w nieobytą szarą myszkę. Obsadę uzupełnia Rafał Królikowski korzystający z życia na wszelkie sposoby, pozostawiając żonie (Anna Oberc) wychowanie syna, który go wyłącznie irytuje. I jeszcze mistrz księgowości, Piotr Cyrwus, mający wraz z żoną zapewnić alibi niewiernym małżonkom, co niekoniecznie mu się udaje.

Hanna Karolak, Gość Niedzielny

Sama sztuka opowiada o romansie dwóch bohaterów i nie ma w sumie w niej nic mega odkrywczego, ale jest to brytyjski humor, więc przynajmniej ja oglądałem ją z wielkim rozbawieniem. Ale to co ujęło mnie przede wszystkim to FORMA.

Otóż akcja dzieje się w dwóch mieszkaniach, które to znajdują się na scenie. Ale nie jest ona przedzielona na pół, rekwizyty na scenie podzielone są kodem kolorystycznym, dopasowanym do stroju bohaterów (kolory widzicie na zdjęciu). Pomarańczowi korzystają z pomarańczowych krzeseł i kieliszków, a zieloni – z zielonych. Całość przeplata się w bardzo sprytny sposób – całość osiąga apogeum, gdy na raz na scenie mamy czwartkowy i środowy wieczór, a Piotr Cyrwus i Grażyna Wolszczak co chwilę przenoszą się właśnie w czasie i przestrzeni grając raz tu, raz tu. Ge-nial-ne!

michal-gorecki.pl

 

Zobacz ten spektakl!

Zrób sobie i komuś bliskiemu prezent.

  • Facebook

Fatal error: Cannot redeclare adres() (previously declared in /wp-content/plugins/social-slider/social-slider.php:1074) in /wp-content/plugins/social-slider/social-slider.php on line 1074