Actor l krystyna tkacz

Krystyna Tkacz

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W jej dorobku artystycznym jest ponad 100 ról teatralnych. Grała m.in. w Teatrach: Polskim w Poznaniu, Rozmaitości, Komedia, Teatr Współczesnym, Polonia, Syrena, Bajka, Ateneum im. Stefana Jaracza, Narodowym, Roma w Warszawie, Piosenki we Wrocławiu, Muzycznym w Gdyni, a także w Teatrze Telewizji.

W 1986 roku otrzymała nagrodę przewodniczącego Komitetu d/s PRiTV za osiągnięcia w dziedzinie piosenki aktorskiej oraz kreacje w spektaklach Teatru TV: „Branzilla”, „Mahagonny”. W 2013 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Aktorka ma na swoim muzycznym koncie trzy płyty: „Aktorzy śpiewają”, „W drodze pod wiatr. Złota Kolekcja” oraz „Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky’ego”. Jest jedną z solistek „Mszy Polskiej” Hadriana Filipa Tabęckiego do słów ks. Jana Twardowskiego. Jest jedną z bohaterek książki „Odnaleźć dobro”, której autorem jest Marzanna Graff-Oszczepalińska.

Szerszej publiczności znana z wielu ról filmowych i telewizyjnych m.in.: „07 zgłoś się”, „Życie Kamila Kuranta”, „Alternatywy 4”, „Rozalka Olaboga”, „Tulipan”, „Zmiennicy”, „Pierścień i róża”, „Komediantka”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Szatan z siódmej klasy”, Ucieczka z Kinem Wolność”, „Obywatel Piszczyk”.

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklu "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" w reżyserii Emiliana Kamińskiego. 

Występuje w spektaklach