Aktorzy

Actor l krzysztof krupi ski  6a

Krzysztof Krupiński

W 1981 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jego nauczycielami zawodu byli między innymi: Tadeusz Łomnicki, Ryszarda Hanin, Aleksandra Śląska, Wojciech Siemion… Zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych, a pośród nich tytułowego „Znachora” wg opowiadania Aleksandra Borina, Krystka w serialu filmowym „Rzeka Kłamstwa” w reż. Jana Łomnickiego (1987 r.), Conny’ego w serialu europejskim realizowanym w Polsce pt. „Bonne chance frenchie” (tytuł polski – „Powodzenia, żołnierzyku”) w reż. Alaina Bonnota, Malenkowa w fabularyzowanym dokumencie BBC „WHO KILLED STALIN?” (2004 r.), czy Juliana Krzywkę – pierwszego nauczyciela Anny German - w biograficznym serialu „Anna German” w reżyserii Artioma Antonowa (2012 r.) 
Ważniejsze role dubbingowe: Gonzo w „Mapeciątkach”, Junior we „Fraglesach”, Zgrywus w „Smerfach”, Szalony Roger w „Podróżach kapitana Klipera”, Leszek Zając w „Marceli Szpak dziwi się światu”, Cienki w „Toy Story”...
Był aktorem teatrów: Lubuskiego w Zielonej Górze (1981–1982), Pracowni „Teatr” w Warszawie (1982–1983) i „Komedia” w Warszawie (1983–1988)
Współpracował z tetrami: Powszechnym w Radomiu (2001–2009), Sceną „STU” w Krakowie (2010), Laboratorium Dramatu Sceną Na Woli (2011–2012), Dramatycznym w Warszawie (2012), Palladium w Warszawie (2012)...
Do najważniejszych osiągnięć teatralnych należą role:
tytułowa w „Mistrzu Piotrze Pathelin”, główna w „Szkarłatnej Wyspie” Bułhakowa, Spodka w „Śnie nocy letniej”, Prisypkina w „Pluskwie” Majakowskiego, Billy'ego Pilgrima w ”Niech Pana Bóg błogosławi, panie Vonnegut”, Ministra Kociubińskiego i Pyckala w „Transatlantyku” Gombrowicza, Pijaka w „Ślubie” Gombrowicza, Pana Jourdin w „Mieszczaninie Szlachcicem”, Sebka Baryłły w „Maydayu” w reżyserii Andrzeja Zaorskiego, Rolanda w „Mojrze” (wg Christiana Skrzyposzka) wyreżyserowanej przez Adama Srokę, czy też Gombrowicza w autorskim spektaklu Krzysztofa Galosa, opartym na „Dziennikach”
Jest autorem tekstów piosenek, do których muzykę komponowali m.in. Roman Czubaty i Tomasz Bajerski. 
W 2001 roku elbląski teatr wystawił prapremierę widowiska teatralnego Jego autorstwa pt. ”Błazen i Róża”
W naszym teatrze mogliśmy go zobaczyć w roli Sancho Pansy w przedstawieniu „Don Kichot z kamienicy”. W lutym 2017 dołączył do obsady spektaklu "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia".
 

fot. Rafał Latoszek

Występuje w spektaklach