Aktorzy

Actor l micha  lesie  g owacki 252x342

Michał Lesień Głowacki

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy oraz reżyser teatralny.


W 1994 ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. W 1998 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W 1997 debiutował na scenie tamtejszego Teatru Powszechnego.


Występował w teatrach: Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (tytułowa rola w „Kordianie” Słowackiego), Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (Merkucjo w „Romeo i Julii” Szekspira). W latach 1999–2005 związał się z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie zagrał m.in. Piekielnego Piotrusia w „Zielonej Gęsi” Gałczyńskiego, Trinkulo w „Burzy” Szekspira i Demetriusza w „Śnie nocy letniej” Szekspira. 


Na dużym ekranie zadebiutował rolą Różyłły w filmie „Kroniki domowe” (1997) z Grażyną Szapołowską oraz u boku Jana Englerta we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus” (1997) jako podrywacz. Rok później wystąpił w roli nonszalanckiego, swobodnego i pełnego energii Irka w „Nie ma zmiłuj”.


Popularność na szklanym ekranie przyniósł mu sitcom „Lokatorzy” (1999-2005). Zagrał w nim postać Jacka Przypadka, beztroskiego absolwenta Studium Gastronomicznego i szefa kuchni, który mieszka z dwiema dziewczynami.
 

Występuje w spektaklach