Spektakle

Dzień Świra opera|musical

15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”. 

Opis spektaklu

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. 

W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (ex-lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus”). Wszystkie najważniejsze kobiety Adasia Miauczyńskiego zagra zjawiskowa Joanna Kołaczkowska (artystka kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Wojciech Solarz (aktor seriali „Bodo”, „O mnie się nie martw”, „Oficer”). W pozostałych rolach zobaczymy członków popularnego Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

Premiera 7 lipca 2017 o godz. 19:07.

 

 

 

Twórcy

Reżyseria:
Marcin Kołaczkowski

Libretto: Marek Koterski

Muzyka: Hadrian Filip Tabęcki

Scenografia i kostiumy: Anna Puchalska

Choreografia: Jarosław Staniek

Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Produkcja: Music Company i Sztukoteka

Partner: Teatr Kamienica

Zdjęcia: Sylwester Ciszek

Zdjęcie na plakacie: Dariusz Senkowski

Obsada: Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska, Wojciech Solarz, Kwartet Rampa w składzie: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias

Galeria zdjęć