Aktualności

Aktualnosc l biala wstazka iv edycja inormacja plakat

Wyróżnienie Białej Wstążki

7 grudnia odbyła się u nas Gala Wyróżnienia Białej Wstążki. Konkurs został zorganizowany jako część międzynarodowej Kampanii „Białej Wstążki”.

16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć, która obchodzona jest na całym świecie w dniach od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka).
Zapraszamy do przeczytania relacji na stronie organizatora!
Kampanię Białej Wstążki w 1991 roku w Kanadzie zainicjowała grupa mężczyzn w drugą rocznicę masakry w Montrealu. Przypinając do piersi białą wstążkę, mężczyzna składa osobiste przyrzeczenie, że nigdy nie będzie stosował przemocy wobec kobiet lub dziewcząt oraz że nie będzie jej tolerował ani przymykał na nią oczu.
Pomysłodawcami „Wyróżnienia Białej Wstążki” są policjanci Kazimierz Walijewski i Tomasz Pietrzak. „Wyróżnienie Białej Wstążki” pokazuje wszystkim, że istnieją mężczyźni, którzy nie tylko nie stosują przemocy, ale także reagują na wszelkie jej przejawy wobec kobiet, wspierają krzywdzone kobiety i jednoznacznie opowiadają się po ich stronie. Jest to odznaczenie przyznawane za konkretne działania, mające na celu docenienie  mężczyzn, którzy pomagają krzywdzonym kobietom oraz zachęcenie innych do działania. „Wyróżnienie Białej Wstążki” jest konkursem, który na trwałe wpisuje się w polską kulturę obywatelską i działania zmierzające do zwalczania przemocy wobec kobiet.
Zapraszamy na stronę organizatora.