Studio Nagrań

Warszawski Teatr Kamienica to od ponad dekady jedna z najprężniej działających instytucji kulturalnych w Polsce. W zabytkowej kamienicy przy alei Solidarności 93 od 2014 roku mieści się również Studio Kamienica. Działające przy teatrze Studio, zaprojektował specjalista w dziedzinie akustyki wnętrz - Szymon Sieńko, a projekt zrealizowała firma Sense of Music. Sercem studia jest analogowa konsoleta Solid State Logic – Duality SE wraz z unikatowym, referencyjnym odsłuchem PMC BB5 napędzanym legendarnymi wzmacniaczami Bryston. Za odsłuch bliskiego pola odpowiadają Focal CMS 65 oraz ADAM ANF-10. By w pełni wykorzystać możliwości konsolety zastosowano audiofilskie przetworniki Apogee i Mytec, a także peryferia API, Chandler Limited, Neve, Bricasti i Universal Audio. W ofercie studia znajduje się również bogaty wachlarz mikrofonów takich marek jak między innymi: AKG, DPA, Neumann, SHURE, czy Sennheiser. Studio może pochwalić się 3 pomieszczeniami do nagrań, w tym bogato wyposażoną pod względem technicznym, sceną teatralną umożliwiającą realizację koncertów wraz z ich rejestracją. 

Studio Kamienica na stronie SSL : http://store.solidstatelogic.com/studio/main-room-967

Nagrywali u nas między innymi: Afromental, Michał Bajor, Behemoth, Rafał Brzozowski, Ewa Błaszczyk, Buslav, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Anna Dereszowska, Fair Play Quartet, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Robert Gawliński, Krzysztof Herdzin, Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański, Lipali, Natalia Nykiel, Orkiestra Polskiego Radia, Andrzej Piaseczny, Jerzy Stuhr, Mietek Szcześniak, Olga Szomańska, José Torres, Magda Umer czy Anna Wyszkoni.
 

Reżyserka:

Reżyserka o powierzchni 20m2, jest zaprojektowana z myślą o potężnym odsłuchu PMC BB5, który generuje dźwięk już od 24 Hz! Legendarne wzmacniacze Bryston, zapewniają dynamiczny i bezkompromisowy dźwięk, który pozwala w pełni skorzystać z zalet analogowych urządzeń najwyższej klasy. Posiadamy urządzenia ze słynnych serii EMI Abbey Road, Teletronix, Pultec, Looptroter oraz Orban. Przyjemna atmosfera i doskonałe warunki do pracy, to atuty naszego studio.

Studio 1

Przeznaczone do nagrań i prób kameralnych składów. Idealnie sprawdza się dla zespołów do 10 osób. Doskonałe do nagrań sesyjnych, w tym audiobooków i reklam, a także prób wokalnych, lekcji śpiewu, nauki gry na instrumentach.

> Powierzchnia: 24 m2

Studio 2:

Dedykowane do nagrań sesyjnych i prób instrumentów perkusyjnych. Stałym wyposażeniem sali jest fortepian Yamaha S6.

> Powierzchnia: 22 m2

Scena Orla:

Studio Kamienica jest bezpośrednio połączone ze sceną sygnałami audio i video, co umożliwia realizację nagrań dużych składów (maksymalna liczba wejść to 94 linie). Odsłuch ze studio może być przesłany na scenę, z wykorzystaniem znajdujących się w ofercie zestawów słuchawkowych dla muzyków. Mobilna scena i widownia pozwala realizować różne projekty – od kameralnych wydarzeń, po koncerty dużych orkiestr.

> Powierzchnia sali: 450 m2

> Powierzchnia sceny: 55 m2

Wszystkie pomieszczenia połączone są instalacją video, umożliwiającą podgląd bez latencji.
 

Realizatorzy:

Ze Studio Kamienica współpracują jedni z najlepszych realizatorów w Polsce, a w tym między innymi: Rafał Smoleń, Joanna Popowicz, Szymon Sieńko, Tadeusz Mieczkowski, Sam Imbett oraz Bartłomiej Zajkowski.

Szczegóły i rezerwacje:
Maciej Słowikowski
Tel. 601 163 180
E-mail: m.slowikowski@teatrkamienica.pl

Aktualnosc l zdj cie studio na podmian

Galeria