Aktualności

Aktualnosc l jsz 2012

Galeria

Emilian Kamiński z Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

W minioną środę, w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbyło się uroczyste wręczenie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości Zasłużonym dla Kultury. Wśród nagrodzonych znalazł się Dyrektor Teatru Kamienica, Emilian Kamiński.

- To jest odznaczenie honorujące państwa, którzy będąc twórcami, artystami, realizowaliście swoją pracę także jako dzieło budowy pięknej RP. Za to, co z siebie daliście, co my od was otrzymaliśmy, są te medale – oświadczył Andrzej Duda, dodając że są one wzorowane na Medalu 10-lecia Odzyskanej Niepodległości, ustanowionego w 1928 r. i wręczanego postaciom ważnym dla II RP.

Z rąk Prezydenta RP, medale odebrali również: poeta Przemysław Dakowicz, piosenkarka Halina Frąckowiak, historyczka sztuki dr Izabella Galicka, twórca ośrodka Karta Zbigniew Gluza, Maria i Marek Jastrzębscy z wydawnictwa LTW, pisarz Marek Krajewski, śpiewak operowy Bernard Ładysz, dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk, wokalistka Krystyna Prońko, reżyser Włodzimierz Staniewski oraz reżyser, twórca Teatru Nie Teraz Antoni Żak.