Spektakle dla dorosłych

Pociąg dla dwojga

Jesteście gotowi na romantyczną przejażdżkę prosto do szalonych lat 70.? „Pociąg dla dwojga” to pełna zwrotów akcji i absurdalnego czeskiego humoru miłosna podróż, która ukazuje, że nawet najbardziej zwariowany pomysł na życie może okazać się tą właściwą drogą.

Opis spektaklu

Dworzec kolejowy, na którym każdy pędzi w swoją stronę. W tej scenerii spotykają się ONI: mężczyzna z przeszłością i kobieta z pomysłem. Z pozoru dzieli ich wszystko, jednak połączy najbardziej szalony i absurdalny przepis na związek, o jakim słyszeliście.

Czy faktycznie nigdy nie jest za późno na miłość? Czy szczęście jest jeszcze w ich zasięgu? I czy uda się połączyć zupełnie odmienne spojrzenia na życie?

„Pociąg dla dwojga” to sztuka, w której nic nie jest oczywiste. Pytania mnożą się, absurd miesza z realizmem, a jawa ze snem, tworząc fascynującą, wielowymiarową rzeczywistość.

Błyskotliwy tekst autorstwa Mirko Stiebera, precyzyjna reżyseria Macieja Wierzbickiego oraz talent komediowy Katarzyny Ankudowicz i Marcina Perchucia to przepis na porywającą teatralną podróż. A to wszystko w scenografii, która przeniesie Was w czasie prosto do serca lat 70. Wsiadacie?

 

Czas trwania spektaklu – 100 min. z przerwą.

PREMIERA 29 MARCA 2023

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ ZWIASTUN SPEKTAKLU

Spektakl dofinansowano z budżetu Państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twórcy

Autor:
Mirko Stieber
Reżyseria:
Maciej Wierzbicki

Tytuł oryginału: „Bláha a Vrchlická”
Tłumaczenie: Karol Suszka

Głos w spektaklu: Jan Kliment
Scenografia i kostiumy: Anna Rudzińska
Charakteryzacja: Katarzyna Szkop

Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
Reżyseria i realizacja światła: Filip Żygałło
Realizacja dźwięku: Kamil Druzd
Kierownik produkcji: Karolina Mieteń
Zdjęcia: Rafał Latoszek

Recenzje

Jest to speklakl intrygujący, wyzwalający emocje, nawołujący do przemyśleń. Aktorzy, scenografia i fabuła porywają widza w rzeczywistość chwilami wręcz hipnotyzującą, gdzie niebanalne pomysły są serwowane raz za razem. Utracone marzenia, rozczarowanie monotonią życia odsyłają do przewartościowania naszych własnych ambicji. Jednakże czeski humor dodaje całej sztuce lekkości. Końcowy efekt – widz nie odwraca wzoroku od sceny choćby na moment, aby uchwycić każdy detal rozgrywającej się na scenie historii dwóch dusz połączonych na dworcu kolejowym.

Czytaj więcej: Historia dwóch dusz połączonych na dworcu kolejowym

Paulina Ołdak