Aktorzy

Actor l 0h3a3532

Marcin Perchuć

Urodzony 30 czerwca 1973 roku w Warszawie. Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. W 1996 roku ukończył studia w PWST w Warszawie, dyplom uzyskał w 2007 roku. Popularność zdobył dzięki roli Konstantego Turskiego w serialu Agnieszki Holland Ekipa oraz majora Pawła Sikorskiego w "Twarzą w twarz".
Na deskach teatru zadebiutował 15 października 1996 roku rolą Sylwestra w "Szelmostwie Skapena" na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie, gdzie występował przez kolejne trzy lata. Od 1996 roku jest członkiem teatru Montownia, z którym grał na deskach Teatrów: Powszechnego, Studio, Studio Buffo, Och Teatru i Polonii. W ostatnich dwóch występuje do dnia dzisiejszego. 
Na dużym ekranie można było zobaczyć go po raz pierwszy w 2000 roku w "Pół serio"Później jego kariera nabrała rozpędu (zagrał m.in. w "Quo vadis", "Ciele", "Senności", "Małej wielkiej miłości", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Listach do M. 2", czy "Po prostu przyjaźń". 
Widzowie znają go również z wielu produkcji serialowych, takich jak: "Kryminalni", "Oficerowie", "Teraz albo nigdy!", "Usta usta", "Twarzą w twarz", "Lekarze", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" czy "Za marzenia".
Pasją aktora jest dubbing. Użyczył głosu wielu bohaterom produkcji animowanych i fantasy (m.in. "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Lucky Lucke", "Szeregowiec Dolot" i "Dżungli"), a także przeczytał kilkanaście audiobooków. 

 

Występuje w spektaklach