Aktorzy

Actor l marcin perchu

Marcin Perchuć

Urodzony 30 czerwca 1973 roku w Warszawie. Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. W 1996 roku ukończył studia w PWST w Warszawie, dyplom uzyskał w 2007 roku. Popularność zdobył dzięki roli Konstantego Turskiego w serialu Agnieszki Holland Ekipa oraz majora Pawła Sikorskiego w Twarzą w twarz.
Na deskach teatru zadebiutował 15 października 1996 roku rolą Sylwestra w Szelmostwie Skapena na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie, gdzie występował przez kolejne trzy lata. Od 1996 roku jest członkiem teatru Montownia, z którym grał na deskach Teatrów: Powszechnego, Studio, Studio Buffo, Och Teatru i Polonii. W ostatnich dwóch występuje do dnia dzisiejszego. 
Na dużym ekranie można było zobaczyć go po raz pierwszy w 2000 roku w Pół serio. Później jego kariera nabrała rozpędu (zagrał m.in. w Quo vadisCieleSennościMałej wielkiej miłościWałęsa. Człowiek z nadzieiListach do M. 2 czy Po prostu przyjaźń. 
Widzowie znają go również z wielu produkcji serialowych, takich jak: KryminalniOficerowieTeraz albo nigdy!, Usta usta, Twarzą w twarz, LekarzeBarwy szczęścia, Na dobre i na złe czy Za marzenia.
Pasją aktora jest dubbing. Użyczył głosu wielu bohaterom produkcji animowanych i fantasy (np.  w Harrym Potterze i Komnacie TajemnicLucky LuckeSzeregowcu Dolocie i Dżungli), a także przeczytał kilkanaście audiobooków. 

Występuje w spektaklach