Aktorzy

Actor l and elika piechowiak

Andżelika Piechowiak

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, producentka. Ukończyła wydział aktorski Warszawskiej Akademii Teatralnej oraz dwuletnie studium Warszawskiej Szkoły Fotografii. Występowała na deskach takich stołecznych teatrów jak: Teatr Nowy, Komedia, Bajka, obecnie gra w Teatrze Kamienica i Capitol w Warszawie.

Wystąpiła w filmach „Osiemnaście”, „Jeszcze raz” i „Och, Karol 2”. Popularność przyniosły jej liczne role telewizyjne, m.in. w serialach „Lokatorzy”, „Pogoda na piątek”, „Plebania”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”, „Rodzina zastępcza”, a przede wszystkim sześcioletnia współpraca z serialem „M jak miłość”, gdzie wcieliła się w rolę Mirki.

Od 2009 roku jest właścicielką Agencji Produkcyjnej „Palma” zajmującej się m.in. produkcją spektakli teatralnych wystawianych w Warszawie i na terenie całej Polsce,  a także produkcją eventów, teledysków i szkoleń. W 2007 roku nagrodzona w plebiscycie „Gwiazdy jutra”, nagrodą widzów telewizji „Kino Polska”.

Poza aktorstwem zajmowała się dziennikarstwem, przez ponad trzy lata związana z telewizją Canal +, jako prowadząca " Maqlaturę", współpracowała z takimi tytułami prasowymi jak "Notatnik teatralny", " Kobieta" czy " Piękna tv", autorka książki "Koty i ich sławni ludzie”. Prywatnie uzależniona od kina, mocnej herbaty, kotów i morza.

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklach "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" w reżyserii Emiliana Kamińskiego,  "Czarna Komedia" i "Lekko nie będzie" - oba w reżyserii Tomasza Sapryka. 

Występuje w spektaklach