Spektakle

Upiór w kuchni

Mały angielski pensjonat na peryferiach miasta. Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka, ich tajemniczy goście mający niejedno na sumieniu, niewyjaśnione zaginięcia oraz upiorna zagadka w tle...

Opis spektaklu

Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w czwartkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś przenosimy tę niezwykłą komedię z dreszczykiem na deski Teatru Kamienica, tworząc prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera i angielskiej komedii.

Morderstwo doskonałe podobno nie istnieje, podobno... Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i odwieczne pytanie- kto jest winny i co się stało z ofiarą? Zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy. Reżyserii podjął się Tomasz Sapryk. W spektaklu występują: Maria PakulnisAndżelika PiechowiakMarcin Troński, Mirosław Zbrojewicz/Tomasz Sapryk, Sebastian Konrad, Jerzy Bończak/Władysław Grzywna, Michał Piela/Maciej Wierzbicki oraz Sławomir Orzechowski/Michał Piela. "Upiór w kuchni" to idealna propozycja dla tych, którzy lubią się śmiać i bać jednocześnie, jak również dla tych, którzy chcą poczuć się częścią kryminalnej intrygi i doświadczyć teatralnej magii. 


Czas trwania: 140 minut z przerwą
Uwaga: Podczas spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

Twórcy

Autor:
Patrick G.Clark
Reżyseria:
Tomasz Sapryk
Tytuł oryginału: Upiór w kuchni
 
Scenografia: Witek Stefaniak
 
Muzyka i opracowanie muzyczne: Igor Przebindowski
 
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
 
Charakteryzacja: Izabela Jahnz-Zuba
 
Asystentka reż.: Marta Gierzyńska
 
Produkcja: Agencja Palma
 

Galeria zdjęć