Spektakle

Zacznijmy jeszcze raz

Szum fal Bałtyku, śpiew mew, gdyńskie plaże- można się zakochać, i to nie tylko w nadmorskim klimacie! Co jednak, jeśli już raz, dawno temu zostało się trafionym przez strzałę Amora i ma się co do jego dobrych intencji sporo wątpliwości? Podobno w życiu najważniejsze są miłość, wiara i nadzieja, więc może warto zacząć jeszcze raz...

Opis spektaklu

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki. On – pacjent rujnujący swoje małżeństwo. W luksusowym gabinecie psychoterapii przyjdzie im rozegrać nie lada pojedynek. Oboje będą musieli zdjąć wiele masek, przyznać się do licznych grzechów, no i podjąć się naprawy części z nich. Jak to się skończy? Przecież jeszcze się nie zaczęło! Jedno jest pewne- na scenie będzie można zobaczyć istne tsunami emocji i doskonałej gry aktorskiej. Prognozujemy ogromny przypływ dobrego humoru i orzeźwiającą bryzę życiowej mądrości. 

 „Zacznijmy jeszcze raz” to komedia napisana specjalnie dla Aldony Jankowskiej i Tomasza Sapryka, przez Aleksandrę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu "Szymon Majewski Show"). To spektakl, który przypłynął do Teatru Kamienica z Gdyni. Osadzony w jednym z najpiękniejszych polskich miast, oddaje atmosferę nadmorskiego kurortu. 

Spektakl otrzymał "Nagrodę publiczności" na XI Katowickim Karnawale Komedii. 

Czas trwania spektaklu: 80 min. bez przerwy.

Twórcy

Autor:
Aleksandra Wolf
Reżyseria:
Tomasz Sapryk
Tytuł oryginału: Zacznijmy jeszcze raz
 
Scenografia: Witold Stefaniak
 
 

Galeria zdjęć

Recenzje

(…) Najnowsza premiera, czyli „Zacznijmy jeszcze raz” autorstwa Aleksanry Wolf i w reżyserii Tomasza Sapryka, niewątpliwe znakomitą zabawą jest i aplikuje 100 % relaksu. Oczywiście - jest to komedia! Ale oparta na bardzo nie komediowych zdarzeniach i sytuacjach z życia wziętych! Tekst Wolf jest rewelacyjny. Jankowska i Sapryk grają znakomicie. Scenografia Witolda Stefaniaka jest taka, jaka powinna być, a światło i dźwięk – bez zarzutu. A więc jest moc! I jeżeli tak zostanie, to powtórka sukcesu „Sam, zagraj to jeszcze raz” jest wielce prawdopodobna.

Krzysztof Stopczyk - www.kulturalnie.waw.pl

„Zacznijmy jeszcze raz” to farsa napisana inteligentnie i z wyczuciem komizmu. Autorka bawi dialogiem widownię i najwyraźniej sama ma w tej zabawie frajdę. Wolf napisała tę sztukę specjalnie dla aktorskiego duetu - Aldony Jankowskiej (Ola) i Tomasza Sapryka (Karol). Podśmiewa się z psychoanalitycznych formułek, ale nad Freudem się nie pastwi. Wtrąca pięć typów charakteru według Erica Fromma, ale kiedy Karolowi niechcący wymyka się w rozmowie wulgaryzm, Ola zwraca mu uwagę, że nie uczestniczy w spektaklu „Klątwy” w Teatrze Powszechnym. Na scenie nastąpił zaskakująco przewrotny finał. Recenzent (pod groźbą, że więcej nie zostanie do teatru zaproszony), ujawnić go nie może. Zakończenie wymyślone przez Aleksandrę Wolf każdy z widzów musi sam wziąć na klatę. Spektakl wyreżyserował Tomasz Sapryk, nadając komedii żwawe tempo, sam zaś wzbudzając niezawodne efekty humorystyczne.

Henryk Tronowicz - Dziennik Bałtycki

Sztuka sama w sobie nie przeczę jest zabawna. Mamy w niej momenty na żywe szczere reakcje śmiechem. Nawet mi odwiecznej smutającej osóbce, którą trudno rozweselić, to też nawet mi udało się parokrotnie uśmiechnąć pod nosem, tak delikatnie subtelnie.

Ewelina Kowalczyk, salonkultury.blogspot.com