• Performance m layout blef

  Blef

  Autor:
  Andrew Payne
  Reżyseria:
  Marcin Perchuć

  Kariera, pieniądze, władza to najbardziej liczy się w korporacyjnym życiu. Idealnie skrojone garnitury, finezyjne poszetki, gustowne krawaty i męskie rozprawy o biznesie to tylko pozory. Co się zmienia, gdy po przeciwnej stronie stołu, do negocjacji siada kobieta? Pokusa manifestacji wyższości, żądza sukcesu i prawa ekonomii mogą okazać się przyczyną pikantnych, ale pełnych wysublimowanego humoru, korporacyjnych pertraktacji.

  Performance m layout niespodzianka

  Niespodzianka

  Autor:
  Pierre Sauvil
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Sztuka, której autorem jest Pierre Sauvil to widowiskowa i dynamiczna arcykomedia, przygotowana specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica. Spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego w humorystyczny sposób obnaża wiele prawd dzisiejszych czasów. To sztuka z wyśmienitą obsadą, błyskotliwymi dialogami i… mnóstwem NIESPODZIANEK!

 • Performance m layout dobry wieczor

  Dobry wieczór z Pakosińską

  Autor:
  Krzysztof Jaślar
  Reżyseria:
  Krzysztof Jaślar

  Jak powiedział jeden z krytyków: Jeżeli śmiech to zdrowie, to ta kobieta jest nieśmiertelna a my wraz z nią!
  Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi  znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspólnego karaoke. 

  Performance m layout cz k

  Czarna Komedia

  Autor:
  Peter Shaffer
  Reżyseria:
  Tomasz Sapryk

  “Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

 • Performance m layout test dublura 002

  Test

  Autor:
  Jordi Vallejo Duarri
  Reżyseria:
  Tomasz Obara

  Sto tysięcy teraz czy milion za dziesięć lat? Zazwyczaj żyjemy w błogim przekonaniu, że jesteśmy przyzwoitymi ludźmi. Że mamy solidny kręgosłup moralny i nie z nami takie numery... Ale dopóki nie nastąpi chwila realnej próby - dopóty tak naprawdę nie wiemy, kim jesteśmy...

  Performance m layout dublura 002

  Tresowany mężczyzna

  Autor:
  John von Duffel
  Reżyseria:
  Zespołowa praca twórców spektaklu

  Szaleńcze kaskady śmiechu, a pod spodem pytania o współczesne, zawiłe relacje między kobietą a mężczyzną. Przezabawna komedia, będąca jednocześnie przepisem na to jak rozmawiać z matką, żoną, mężem, czy córką.

 • Performance m layout viagra

  Via-gra

  Autor:
  Fred Apke
  Reżyseria:
  Tomasz Obara

  Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. "Via-gra" to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

  Performance m layout bocian

  Trzecia młodość Bociana

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Emilian Kamiński w potrójnej roli – dramaturga, reżysera i tytułowego bohatera!
  Autorskie przedstawienie dyrektora Teatru Kamienica to przezabawna, muzyczna i pełna anegdot opowieść o tym, że w życiu wiek nie gra roli. 

 • Performance m layout staszuk

  SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Repertuarowa niespodzianka dla wielbicieli kultowego spektaklu "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" i nie tylko! Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie!

    

  Performance m wiera gran

  Wiera Gran

  Autor:
  Anna Burzyńska
  Reżyseria:
  Barbara Sass

  Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia  zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

 • Performance m layout zus nowy

  ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia

  Autor:
  Michael Cooney
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki. Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, zasiłki macierzyńskie, kolejne coraz nowsze i bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

  Performance m w obronie jaskiniowca

  W obronie jaskiniowca

  Autor:
  Rob Becker
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Powrót legendarnej komedii w brawurowym wykonaniu Emiliana Kamińskiego. Spektakl „W obronie jaskiniowca”, na życzenie widzów znów może cieszyć warszawską publiczność... To sztuka, która uzależnia, a rekordzistka obejrzała przedstawienie aż 48 razy! 

 • Performance m layout korekta

  Lekko nie będzie

  Autor:
  Jean – Claude Islert
  Reżyseria:
  Tomasz Sapryk

  Oburza Was nieco większa różnica wieku w związkach? Śmieszą panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami w myśl zasady: Mnie by się to nie przydarzyło? Jeśli tak – ta sztuka rozbawi Was do łez i pokaże, że teoria w życiu bardzo różni się od praktyki.

  Performance m layout tenorek

  Pan Tenorek i Błękitny Balonik

  "Pan Tenorek i Błękitny Balonik" to spektakl familijny dla dzieci w wieku 4-10 lat, którym Teatr Kamienica i Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej upamiętniają 105. rocznicę urodzin tej wielkiej aktorki. Z tej okazji niespodzianka i bonus – każdy spektakl rozpocznie się filmem animowanym "Sroka" do wiersza Jana Brzechwy w niezapomnianej interpretacji Ireny Kwiatkowskiej (Producent FIK, współpraca Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego). W głównej roli Pana Tenorka - znakomity aktor i wokalista Jacek Wójcicki. 

 • Performance m layout czerwony kaptorek 002

  Czerwony Kapturek w wielkim mieście

  Teatr Kamienica i duet JaHa zapraszają na szóstą już bajkę z cyklu „Bajki – Twórcze spotkania z wyobraźnią”. Nigdy nie możesz być pewny(a) jak głębokie są pokłady Twojej wyobraźni…

  Performance m layout dopalacze

  Dopalacze. Siedem stopni donikąd

  Autor:
  Justyna Bargielska, Wawrzyniec Kostrzewski
  Reżyseria:
  Wawrzyniec Kostrzewski

  To swoista analiza problemu jaki stanowią dopalacze – „narkotyki przyszłości”, a także studium współczesnego społeczeństwa.

 • Performance m zaslepka noc

  Noc Gwiazdy

  Autor:
  Magdalena Gauer
  Reżyseria:
  Barbara Sass

  Noc Gwiazdy, na podstawie „Tango Notturno” w reżyserii Barbary Sass. Wielki powrót spektaklu na życzenie Widzów.
  Spektakl powstał w pierwszą rocznicę śmierci Barbary Sass i ku Jej pamięci. Reżyserka odeszła 2 kwietnia 2015 roku.

  Premiera 7 kwietnia 2016 r.

  Performance m layout

  Kolacja na cztery ręce

  Autor:
  Paul Barz
  Reżyseria:
  Krzysztof Jasiński

  Czy Emilian Kamiński zgra się z Olafem Lubaszenko w… ”Kolacji na cztery ręce”? Kultowa sztuka Paula Barza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na deskach Teatru Kamienica!

 • Performance m zaslepka pif

  Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip

  Reżyseria:
  Sebastian Skoczeń i Tomasz Korczyk

  Jeśli tylko masz ochotę, Prot z Filipem, Filip z Protem Dziś rozśmieszą cię, rozbawią, Wszystkich w dobry humor wprawią!

  Performance m tytus

  Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą

  Autor:
  H. J. Chmielewski
  Reżyseria:
  Katarzyna Taracińska - Badura

  Legendarny szympans powraca w spektaklu pełnym zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów Papcia Chmiela!

 • Performance m calineczka

  Calineczka

  Słońce, czy deszcz? Upał, czy mróz? Nieważne! Calineczce nic nie przeszkodzi, by tańczyć przez cały rok!

  Performance m ania z zielonego

  Ania z Zielonego Wzgórza

  Reżyseria:
  Karol Stępkowski

  Ania, kultowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, zawita do Teatru Kamienica!

 • Performance m my dzieci z dworca zoo

  My, dzieci z dworca Zoo

  Autor:
  Kai Hermann, Horst Rieck
  Reżyseria:
  Giovanni Castellanos

  Sztuka stworzona w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka przedstawia prawdziwą historię nastoletniej narkomanki, Christiane F.

  Performance m layout moj dzikus nowy 002

  Mój Dzikus

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Podobno "kobiecie wystarczy, by poznała dobrze jednego mężczyznę, żeby zrozumieć wszystkich. Mężczyzna może poznać wszystkie kobiety i nie zrozumie żadnej". Spektakl Justyny Sieńczyłło to monolog współczesnej kobiety, który w przezabawny sposób obnaża tajemnice męskiej natury. 

 • Performance m jas i malgosia

  Jaś i Małgosia

  Autor:
  Hanna Kochańska i Jacek Zawada
  Reżyseria:
  Hanna Kochańska i Jacek Zawada

  Jaś i Małgosia zabiorą młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym odkryją smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.

 • Performance m sylwester 2017

  Wieczór sylwestrowy 2017

  Drodzy Widzowie! Zachęcamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Kamienicy. Proponujemy Państwu dwa bardzo udane spektakle oraz wyśmienite dania, przygotowane przez Szefa Kuchni Restauracji Nasza Warszawa.

  Performance m layout dzien swira

  Dzień Świra opera|musical

  Reżyseria:
  Marcin Kołaczkowski

  15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.

 • Performance m zaslepka rozklady zelenka

  Rozkłady jazdy

  Autor:
  Petr Zelenka, Michael Frayn
  Reżyseria:
  Adam Biernacki

  „Rozkłady jazdy” to zabawna sztuka, w której tradycja najlepszej farsy angielskiej łączy się z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem. Autor, Petr Zelenka, wykorzystując fragmenty farsy „Chińczycy” Michaela Frayna, ...

  Performance m teatr domowy 1

  Teatr Domowy

  Autor:
  Andrzej Leśniewski, Paweł Burczyk
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  „Teatr domowy” to unikalna forma teatralna: sceny faktu, spektaklu dokumentalnego. Tytułem tym Teatr Kamienica wraca do idei Teatru Obywatelskiego, kiedy to zaprezentowano m.in. „Nienazwane Święto Upadku Powstania”, „100 lat kamienicy w 100 minut”, „Wroniec”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „Apel Katyński” i „Czarne serca”. 

 • Performance m sylwester 2016 2

  Wieczór sylwestrowy

  Drodzy Widzowie! Jak co roku zapraszamy do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru  w Kamienicy. Oprócz fantastycznych spektakli, proponujemy Państwu wyśmienite kolacje sylwestrowe, przygotowane przez Szefa Kuchni Restauracji NASZA WARSZAWA.

  ZAPRASZAMY!

  Performance m malenczuk za lepka

  Powrót do korzeni. Koncert Macieja Maleńczuka

  Na Scenie Orla Teatru Kamienica już 7 listopada 2016 r. koncert artysty nieobliczalnego!

 • Performance m layout

  Nareszcie w Dudapeszcie

  Autor:
  Krzysztof Daukszewicz
  Reżyseria:
  Krzysztof Daukszewicz

  Najnowszy, autorski program Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa i nawiązuje do bieżących wydarzeń społecznych
  i politycznych.

  Performance m zaslepka supermenka

  Supermenka

  Autor:
  Dorota Macieja
  Reżyseria:
  Jerzy Gudejko

  „Supermenka”, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.  

 • Performance m layout don kichot

  Don Kichot z kamienicy

  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Wielka miłość, wspaniałe piosenki i walka dobra ze złem. Oto historia Don Kichota przeniesiona we współczesne realia.

  Performance m pami tnik z powstania warszawskiego

  Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

  Pamiętnik z Powstania Warszawskiego w reżyserii Jerzego Bielunasa to ponadczasowa opowieść o tragedii, jaką niesie każda wojna, okrucieństwie historii i cierpieniu niewinnych ludzi.

 • Performance m czechow. opowiadania

  Czechow. Opowiadania

  Humor i zmysł obserwacji Antona Czechowa w interpretacji osób niepełnosprawnych!

  Performance m ta cisza to ja...

  Ta cisza to ja...

  Autor:
  Jan Jakub Należyty
  Reżyseria:
  Dariusz Szada-Borzyszkowski

  Opowieść o trzech nałogach. O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości. O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego.

 • Performance m polska jest naj mieszniejsza. recital krzysztofa daukszewicza

  Polska jest najśmieszniejsza. Recital Krzysztofa Daukszewicza

  Autor:
  Krzysztof Daukszewicz

  Autorski program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk nie tylko celnie wskazuje i wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa, ale też przypomina swoje hity.

  Performance m trzeci oddech kaczuchy

  Trzeci Oddech Kaczuchy

  Ona i on, czyli Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo za pomocą krótkich pioseneczek.

 • Performance m pi kne panie i panowie

  Piękne panie i panowie

  Teatr Kamienica zaprasza widzów do odbycia podróży po najwspanialszych latach warszawskiej sceny kabaretowej.

  Performance m wroniec

  Wroniec

  Autor:
  Jacek Dukaj
  Reżyseria:
  Jerzy Bielunas

  Inscenizacja bestsellera Dukaja w Teatrze Kamienica to groteskowy kolaż emblematów socrealizmu: fotografii, grafiki i cytatów komunistycznej nowomowy...

 • Performance m ptaszek

  Ptaszek

  Autor:
  Katarzyna Lengren
  Reżyseria:
  Robert Talarczyk

  Lustrzana rzeczywistość pokazuje w oszałamiającym tempie życie dwóch kobiet i jednego mężczyzny - od piaskownicy, przez szkołę, aż do końca.

  Performance m stachura poematy. lubelska federacja bard w

  Stachura-Poematy. Lubelska Federacja Bardów

  17 i 18 sierpnia z okazji siedemdziesiątej szóstej rocznicy urodzin Edwarda Stachury odbyły się dwa koncerty poświęcone twórczości tego niezwykłego poety.

 • Performance m czarne serca

  Czarne Serca

  Reżyseria:
  Robert Walkowski i Paweł Burczyk

  Rodzina Sobieckich kibicuje Polonii Warszawa od kiedy ta powstała, czyli od przeszło wieku. Spektakl „Czarne Serca” opowiadał losy czterech pokoleń oddanych kibiców klubu...

  Performance m trzy winki i wilk

  Trzy Świnki i Wilk

  Reżyseria:
  Jerzy Bielunas

  Teatr Kamienica zaprasza najmłodszych widzów na spektakl „Trzy świnki i wilk" - współczesną inscenizację znanej i bardzo lubianej opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm.

 • Performance m i tak ci kocham

  I tak Cię kocham

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  W skądinąd udane małżeństwo dwojga warszawian, Lili i Wiktora, wkrada się niewinne, małe kłamstewko. Komedia muzyczna w klimacie przedwojennej Warszawy!

  Performance m podw rko korczaka

  Podwórko Korczaka

  Reżyseria:
  Paweł Paszta

  „Podwórko Korczaka” to spektakl, który podąża za myślą Janusza Korczaka i pokazuje świat widziany oczami dziecka. PREMIERA 14 grudnia 2012

 • Performance m testament cnotliwego rozpustnika

  Testament cnotliwego rozpustnika

  Autor:
  Anatolij Krym
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  "Testament cnotliwego rozpustnika" Anatolija Kryma (rola główna i reżyseria Emilian Kamiński) był grany w latach 2010-2014.

  Performance m tango notturno

  Tango Notturno

  Reżyseria:
  Barbara Sass

  Negri opowiada o swoim życiu, ale nie robi uproszczonych podsumowań, unika sentymentalnych wspomnień, nie buduje mitów. Bezwzględna wobec samej siebie, ostra w ocenach.

 • Performance m mis uszatek

  Miś Uszatek

  Reżyseria:
  Katarzyna Taracińska- Badura

  Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem, jest to również opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji.

  Performance m arszenik

  Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą

  Autor:
  Carlo Terron
  Reżyseria:
  Tomasz Obara

  Trzy w jednym - kryminał, komedia i psychodrama... Spektakl w reżyserii Tomasza Obary z Marią Pakulnis i Miłogostem Rzeczkiem!

 • Performance m mi o  i polityka

  Miłość i polityka

  Autor:
  Pierre Sauvil
  Reżyseria:
  Grzegorz Chrapkiewicz

  Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto wytrawnym manipulatorem? Ile jest warta przysięga małżeńska? I wreszcie – jakie tajemnice kryją gabinety polityków?

  Performance m 4tonty podlogi

  4 tony podłogi

  Autor:
  Doman Nowakowski
  Reżyseria:
  Olimpia Poniźnik – Burczyk

  „Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłeczka i jedna obietnica…” Sumą tych składowych jest komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego.

 • Performance m maz mojej zony stara strona

  Mąż mojej żony

  Autor:
  Miro Gavran
  Reżyseria:
  Tomasz Obara

  Ślepa miłość – potrafi zaćmić wzrok, potrafi odebrać rozum. Na długo, czasem na zawsze. Ale potrafi także ośmieszyć. Okrutnie ośmieszyć.

  Performance m layout domisie

  Domisie w teatrze

  Reżyseria:
  Katarzyna Taracińska - Badura

  Nasi nowi przyjaciele są niezwykle barwni, zabawni, mają mnóstwo szalonych pomysłów i są gotowi do dobrej zabawy - premiera 27 września!

 • Performance m sceny z zycia

  Sceny z życia małżeńskiego

  Autor:
  Ingmar Bergman
  Reżyseria:
  Barbara Sass

  „Sceny z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana reżyseruje Barbara Sass. Występują: Justyna Sieńczyłło i Piotr Grabowski.

  Performance m intryga 2

  Intryga

  Autor:
  Jaime Salom
  Reżyseria:
  Jan Englert

  Kryminał w reżyserii Jana Englerta - wielka miłość, zdrada, tajemnica, która nie może wyjść na jaw oraz zagadkowe morderstwo!

 • Performance m spektakle poza siedzib

  Spektakle poza siedzibą

  Zobacz spektakl Kamienicy w swoim mieście!

  Performance m porwanie sabinek

  Porwanie Sabinek

  Autor:
  Franz i Paul Schonthan
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  „Porwanie Sabinek” w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Emiliana Kamińskiego, czyli wielki powrót wodewilu na warszawskie sceny.

 • Performance m zazdrosc

  Zazdrość

  Autor:
  Esther Vilar
  Reżyseria:
  Jakub Przebindowski

  Do czego zdolne są kobiety, gdy kochają i pragną tak mocno, jak tylko się da? Tej jesieni na deskach Teatru Kamienica trzy kobiety stoczą zacięty bój o mężczyznę swoich marzeń.

  Performance m psiunio layout

  Psiunio

  Autor:
  Agnès i Daniel Besse
  Reżyseria:
  Grzegorz Chrapkiewicz

  PSIUNIO to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom obnaża słabości związku pomiędzy kobietą i mężczyzną.

 • Performance m layout wom

  Wszystko o mężczyznach

  Autor:
  Miro Gavran
  Reżyseria:
  Bartłomiej Wyszomirski

  Na pozór męski świat wydaje się być tworem idealnym, panuje w nim rozsądek i mądrość, górę biorą ekonomia i matematyka.

  Performance m 700x1000 12 210x307

  Sylwester

  Kamienica zapewni Państwu niesamowite wrażenia również podczas tegorocznej Nocy Sylwestrowej

 • Performance m layout cz k

  Czarna Komedia

  Autor:
  Peter Shaffer
  Reżyseria:
  Tomasz Sapryk

  “Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

  Performance m layout viagra

  Via-gra

  Autor:
  Fred Apke
  Reżyseria:
  Tomasz Obara

  Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. "Via-gra" to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

 • Performance m layout dzien swira

  Dzień Świra opera|musical

  Reżyseria:
  Marcin Kołaczkowski

  15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”.

  Performance m layout bocian

  Trzecia młodość Bociana

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Emilian Kamiński w potrójnej roli – dramaturga, reżysera i tytułowego bohatera!
  Autorskie przedstawienie dyrektora Teatru Kamienica to przezabawna, muzyczna i pełna anegdot opowieść o tym, że w życiu wiek nie gra roli. 

 • Performance m zaslepka rozklady zelenka

  Rozkłady jazdy

  Autor:
  Petr Zelenka, Michael Frayn
  Reżyseria:
  Adam Biernacki

  „Rozkłady jazdy” to zabawna sztuka, w której tradycja najlepszej farsy angielskiej łączy się z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem. Autor, Petr Zelenka, wykorzystując fragmenty farsy „Chińczycy” Michaela Frayna, ...

  Performance m layout staszuk

  SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Repertuarowa niespodzianka dla wielbicieli kultowego spektaklu "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" i nie tylko! Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie!

    

 • Performance m layout dopalacze

  Dopalacze. Siedem stopni donikąd

  Autor:
  Justyna Bargielska, Wawrzyniec Kostrzewski
  Reżyseria:
  Wawrzyniec Kostrzewski

  To swoista analiza problemu jaki stanowią dopalacze – „narkotyki przyszłości”, a także studium współczesnego społeczeństwa.

  Performance m zaslepka noc

  Noc Gwiazdy

  Autor:
  Magdalena Gauer
  Reżyseria:
  Barbara Sass

  Noc Gwiazdy, na podstawie „Tango Notturno” w reżyserii Barbary Sass. Wielki powrót spektaklu na życzenie Widzów.
  Spektakl powstał w pierwszą rocznicę śmierci Barbary Sass i ku Jej pamięci. Reżyserka odeszła 2 kwietnia 2015 roku.

  Premiera 7 kwietnia 2016 r.

 • Performance m wiera gran

  Wiera Gran

  Autor:
  Anna Burzyńska
  Reżyseria:
  Barbara Sass

  Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia  zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

  Performance m 4tonty podlogi

  4 tony podłogi

  Autor:
  Doman Nowakowski
  Reżyseria:
  Olimpia Poniźnik – Burczyk

  „Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłeczka i jedna obietnica…” Sumą tych składowych jest komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego.

 • Performance m layout

  Kolacja na cztery ręce

  Autor:
  Paul Barz
  Reżyseria:
  Krzysztof Jasiński

  Czy Emilian Kamiński zgra się z Olafem Lubaszenko w… ”Kolacji na cztery ręce”? Kultowa sztuka Paula Barza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na deskach Teatru Kamienica!

  Performance m tytus

  Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą

  Autor:
  H. J. Chmielewski
  Reżyseria:
  Katarzyna Taracińska - Badura

  Legendarny szympans powraca w spektaklu pełnym zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów Papcia Chmiela!

 • Performance m layout zus nowy

  ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia

  Autor:
  Michael Cooney
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki. Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, zasiłki macierzyńskie, kolejne coraz nowsze i bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

  Performance m w obronie jaskiniowca

  W obronie jaskiniowca

  Autor:
  Rob Becker
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Powrót legendarnej komedii w brawurowym wykonaniu Emiliana Kamińskiego. Spektakl „W obronie jaskiniowca”, na życzenie widzów znów może cieszyć warszawską publiczność... To sztuka, która uzależnia, a rekordzistka obejrzała przedstawienie aż 48 razy! 

 • Performance m layout moj dzikus nowy 002

  Mój Dzikus

  Autor:
  Emilian Kamiński
  Reżyseria:
  Emilian Kamiński

  Podobno "kobiecie wystarczy, by poznała dobrze jednego mężczyznę, żeby zrozumieć wszystkich. Mężczyzna może poznać wszystkie kobiety i nie zrozumie żadnej". Spektakl Justyny Sieńczyłło to monolog współczesnej kobiety, który w przezabawny sposób obnaża tajemnice męskiej natury. 

  Performance m layout korekta

  Lekko nie będzie

  Autor:
  Jean – Claude Islert
  Reżyseria:
  Tomasz Sapryk

  Oburza Was nieco większa różnica wieku w związkach? Śmieszą panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami w myśl zasady: Mnie by się to nie przydarzyło? Jeśli tak – ta sztuka rozbawi Was do łez i pokaże, że teoria w życiu bardzo różni się od praktyki.