Spektakle

Żona potrzebna od zaraz

Bo któż inny jak nie czarująca, dobrze wychowana i inteligentna żona potrafi pomóc mężczyźnie w uzyskaniu upragnionego awansu? Co jednak zrobić, kiedy żony brak, a konserwatywny szef wraz z małżonką mają zjawić się na kolacji, by poznać panią domu?

Opis spektaklu

Lekkoduch i karierowicz (Michał Mikołajczak), piękna i nieco rozdrażniona narzeczona (Michalina Sosna/Andżelika Piechowiak), nieprzewidywalna i dość bezczelna pomoc domowa (Maria Pakulnis), uroczo nieporadna asystentka (Anna Matysiak/Ewa Jakubowicz) oraz małżeństwo z zasadami i upodobaniem do wyskokowych trunków (Magdalena Wójcik i Marcin Troński) stworzą na scenie widowisko pełne humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

„Żona potrzebna od zaraz” to przewrotna, niesamowicie współczesna komedia Edwarda Taylora w gwiazdorskiej obsadzie, przedstawiająca dość ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której dla osiągnięcia sukcesu warto zrobić wszystko.

Premiera na bis! Wielki powrót kultowej komedii na życzenie widzów.PREMIERA NA BIS: 26 SIERPNIA 2023


Czas trwania spektaklu: 140 minut z przerwą
Spektakl dla dorosłych.

Twórcy

Autor:
Edward Taylor
Reżyseria:
Tomasz Dutkiewicz
Tytuł oryginału: No dinner for Sinners
 
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
 
Scenografia: Wojciech Stefaniak
 
Kostiumy: Ewa Gdowiok i Joanna Snopek
 
Produkcja: Agencja Produkcyjna Palma
 
Zdjęcia: Rafał Olejniczak
Oprawa graficzna: Piotr Grzegorzewski
 
 
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Komedie już tak mają, że aby śmieszyły, MUSZĄ być grane przez znakomity zespół. W „Żonie potrzebnej od zaraz” obsada nie jest liczna, więc występujący nie mają się gdzie ukryć. Można powiedzieć, że wszystkie osoby, gdy już pojawią się na scenie, grają pierwszoplanowe role. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów. (...) Jednak według mnie spektakl należy do pań!

Czytaj dalej...

Krzysztof Stopczyk