Spektakle

Tytus, Romek i A’tomek, czyli jak zostać artystą

Legendarny szympans powraca w spektaklu pełnym zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów Papcia Chmiela!

Opis spektaklu

Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta (Maciej Hanczewski) – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus (Rafał Szałajko). Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek (Maciej Makowski/Rafał Pyka) i A’Tomek (Łukasz Matecki/MateuszGrydlik) natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A’Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!

Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

Scenariusz i reżyseria na podstawie komiksów H. J. Chmielewskiego
 

Czas trwania – 100 min. z przerwą

Wiek: 5+

Uprzejmie informujemy, że sprzedaż biletów na przedstawienia grane od poniedziałku do piątku w godzinach porannych odbywa się poprzez kontakt z Biurem Rezewacji Grupowych.
Na te spektakle nie ma podglądu widowni ani możliwości zakupu biletów online.

Patroni medialni spektaklu:

Twórcy

Autor:
H. J. Chmielewski
Reżyseria:
Katarzyna Taracińska - Badura
Scenariusz: Katarzyna Taracińska-Badura
 
Muzyka: Maciej Makowski
 
Multimedia: Dariusz Filipiak, Marta Karbownik
 
Produkcja: DUART www.spektakle-eventy.pl
 

Galeria zdjęć