Spektakle

Metoda na wnuczka

Pełne wigoru emerytki, zagadkowe telefony i kuszący świat reklam – oto najnowsza, totalnie zakręcona komedia, która rozbawi do łez każdego bez względu na PESEL! Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

Opis spektaklu

Charyzmatyczne starsze panie są jak ogień i woda. Danuta (Aldona Jankowska/Magdalena Wójcik), niepoprawna marzycielka, pomiędzy prezentacjami kosmicznie drogich garnków i ściereczek, gra w lotto zmotywowana fantazjami o podróży życia. Bożena (Dorota Kamińska) natomiast jest jak wino – im starsza tym…mocniejsza. Twardo stąpa po ziemi, choć jest absolutną fanką szybkiej jazdy na hulajnodze. Co się wydarzy, gdy w jednej chwili świat nieprzeciętnych seniorek zostanie wywrócony do góry nogami?  Czy przyjacielowi z dawnych lat – Waldkowi (Robert Rozmus), uda się wyciągnąć damy z niezłych tarapatów? Podobno nie ma cwaniaka nad warszawiaka, ale gdy do akcji wkracza pełna kobiecych wdzięków, przebiegła Malwina (Agnieszka Wielgosz), wszystko się może zdarzyć. Do szalonego tańca z oszustami nieśmiało przygrywać będzie zakochany Mieczysław (Michał Milowicz/ Marek Sadowski), bo doskonale wie, „że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”….

„Metoda na wnuczka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego to przezabawna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

Czas trwania spektaklu: 130 minut z przerwą. 

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

 

Twórcy

Autor:
Krzysztof Kędziora
Reżyseria:
Emilian Kamiński

Opracowanie reżyserskie: Emilian Kamiński

Współpraca literacka: Andrzej Leśniewski

Scenografia: Andrzej Lewczuk

Asystentka reż.: Olga Rawska 

 
 
 
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Bardzo dobrze, że Kamienica wyczuwa czego potrzebuje publiczność w dzisiejszych, mocno zwariowanych czasach. Dramatów czy epickich sytuacji nie brakuje w życiu codziennym. Ludzie pragnąc oddechu od przykrej rzeczywistości oczekują śmiechu i radości. Co wcale nie oznacza, że trzeba brać na warsztat teksty miałkie i pozbawione głębszego przesłania. (...) 

Ogromnym plusem tego spektaklu jest sposób podejścia do tematu. Nie oglądamy żadnej ciężkiej ramoty, z milionem pouczeń i prawd objawionych. Jest znakomity tekst (Krzysztof Kędziora), znakomici aktorzy, znakomita scenografia (Andrzej Lewczuk), a wszystko to wspaniale spięte przez reżysera (Emilian Kamiński), co daje w sumie gwarancję spędzenia dwóch godzin w bardzo pozytywnej atmosferze. Bo jest tak, jak w klasycznym westernie, gdzie po różnych zawirowaniach na końcu zwycięża dobro.

W tym spektaklu widać jak ważne jest znalezienie przez twórców i aktorów klucza do tekstu. Można było pokazać temat koturnowo i odmalować całą sytuację w czarnych barwach. Ale wg mnie takie podejście „zabiłoby” temat. A gdy poważna sprawa potraktowana jest trochę z przymrużeniem oka - całość toczy się w kolorowych, jasnych barwach (brawo kostiumy i pomysłowa - tapety na ścianach - i dynamiczna - wózki, hulajnoga - scenografia!), okraszona intrygującą muzyką i grą świateł, plus absolutna nowość w Kamienicy – obrotowa scena! Daje to komfort aktorom, którzy wybornie bawią się sami, przy okazji bawiąc i ucząc (!) widzów wypełniających szczelnie całą widownię.

Czytaj więcej...

Krzysztof Stopczyk, e-teatr.pl