Actor l andrzej popiel

Andrzej Popiel

Rocznik 1990. Z pochodzenia Krakus, ale polubi Warszawę. Aktor charakterystyczny, dzięki swoim niebywałym 165 cm wzrostu, które potrafi doskonale i błyskotliwie wykorzystać. Absolwent PSA im. A. Sewruka w Olsztynie. Na dużym ekranie debiutował u Wojtka Smarzowskiego w "Wołyniu" grając brata głównej bohaterki. Następnie przyszła pora na "Jestem Mordercą" Maćka Pieprzycy, "Kamerdynera" Filipa Bajona i kilka innych projektów, które są w produkcji. W serialach również obecny m.in. "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Barwy Szczęścia", "M jak Miłość", "Klan", "Na Wspólnej", a aktualnie w przygotowaniu "Korona Królowej", gdzie jest w stałej obsadzie.


Dorobrek teatralny: "Trans-Atlantyk" (M. Grabowski), "Sceny z Nowego Świata" (B. Semotiuk), "Separatyści" (A. Sroka), "Zabawy z Ogniem" (A. Majczak) oraz "Nie dorosłem, czyli piosenki taty Kazika" (J. Bończyk).


Bierze udział w czytaniach performatywnych, samemu również je organizując. Do tego dochodzą etiudy, filmykrótkometrażowe, widowiska okolicznościowe, lektorka, praca w radiu, współpraca przy wydarzeniach z ZASPem,a również wykończeniówka mieszkań i usługi transportowe - człowiek orkiestra!

 

Występuje w spektaklach