Blef

Kariera, pieniądze, władza to najbardziej liczy się w korporacyjnym życiu. Idealnie skrojone garnitury, finezyjne poszetki, gustowne krawaty i męskie rozprawy o biznesie to tylko pozory. Co się zmienia, gdy po przeciwnej stronie stołu, do negocjacji siada kobieta? Pokusa manifestacji wyższości, żądza sukcesu i prawa ekonomii mogą okazać się przyczyną pikantnych, ale pełnych wysublimowanego humoru, korporacyjnych pertraktacji.

Opis spektaklu

Stanisław (Jan Wieczorkowski/Michał Rolnicki) i Krzysztof (Kamil Kula/Adam Serowaniec) czekają na spotkanie z Jackiem, aby mogli przypieczętować strategiczną dla ich pozycji w firmie umowę. Zamiast zaprzyjaźnionego biznesowego partnera, w gabinecie zjawia się jednak Hanna (Katarzyna Ankudowicz/Ilona Wrońska). Zimna taktyka kobiety pozostaje zagadką nawet dla Władysława (Marcin Perchuć/Maciej Wierzbicki) - najwyższego rangą managera.

Słodko - kwaśna komedia odsłania kulisy korporacyjnego piekiełka. "Blef" jest teatralną, niezwykle wciągającą kalkulacją zawodowych zysków i moralnych strat.

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Spektakl Współfinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Teatr i Taniec” umowa nr 06345/19/FPK/DMP.

Twórcy

Autor:
Andrew Payne
Reżyseria:
Marcin Perchuć
Współpraca reżyserska: Maciej Wierzbicki
Tytuł oryginału: The meeting
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Andrzej Lewczuk
Kostiumy: Agnieszka Prokopczuk
Współpraca muzyczna: Piotr "Vienio" Więcławski
Oprawa muzyczna: Maciej Słowikowski
Produkcja: Karolina Gromadzka

 
 

Galeria zdjęć

Recenzje

Szczerze polecam tę najnowszą premierę w Teatrze Kamienica (…) Spektakl niewątpliwe jest rodzajem komedii. Publiczność śmieje się nie raz i nie dwa razy ale im dłużej trwa spektakl, tym bardziej zmienia się rodzaj śmiechu (…) Co najmniej od połowy, spektakl przestaje być beztroską komedią, a zaczyna zbliżać się do tragifarsy (…) Trudno wyróżnić kogoś z aktorów, ale mnie osobiście najbardziej podobał się Marcin Perchuć i  Katarzyna Ankudowicz. Oboje chyba pracowali w korporacji?! Ale to absolutnie nie oznacza, że mam coś do zarzucenia pozostałej dwójce. Jan Wieczorkowski – znakomicie odtwarza porządnego w gruncie rzeczy faceta z problemami rodzinnymi, wrzuconego w tryby koszmarnego korpo, a jego rozmowy przez telefon z żoną, to majstersztyk!! No i najmłodszy w tym gronie Kamil Kula, jako Krzysztof, dla którego świat korpo jest środowiskiem naturalnym i który raptem odkrywa, że istnieje życie i problemy poza firmą! Bardzo dobry!

Krzysztof Stopczyk - Kulturalnie.waw.pl

W rolach głównych występują naprzemiennie: Jan Wieczorkowski/Michał Rolnicki, Kamil Kula/Adam Serowaniec, Katarzyna Ankudowicz/Ilona Wrońska, Marcin Perchuć/Maciej Wierzbicki czyli aktorzy doświadczeni, znani i zdecydowanie wyróżniający się. Dzięki nim „Blef” oglądało się bardzo przyjemnie, bo wszystko zdawało się być dopięte na ostatni guzik (…) Warstwa dźwiękowa również jest na wysokim poziomie (…) Pewnym urozmaiceniem są przerywniki pomiędzy scenami, które rapuje jeden z aktorów (…) Blef to sztuka dla osób, które nie boją się produkcji kameralnych, sięgających istoty człowieczeństwa.

Piotr Gniewkowski - Niekulturalny.com.pl