Spektakle dla dzieci

Czerwony Kapturek w wielkim mieście

Teatr Kamienica i duet JaHa zapraszają na szóstą już bajkę z cyklu „Bajki – Twórcze spotkania z wyobraźnią”. Nigdy nie możesz być pewny(a) jak głębokie są pokłady Twojej wyobraźni…

Opis spektaklu

Poznajcie wesołą dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem i zobaczcie, jak radzi sobie z przeszkodami w drodze do babci. Kto okaże się prawdziwym, a kto fałszywym przyjacielem? Który świat okaże się bardziej bezpieczny i przyjazny? Wielkie miasto z gąszczem ulic, świateł, autobusów i tramwajów, czy świat wirtualny, w którym każdy może być każdym?

Zapraszamy na fascynującą, współczesną wersję „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Zderzymy tradycję z współczesnością, po to, by mądrze bawić i przestrzegać.

Bohaterowie bajki zaproszą młodych widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymają zadania specjalne na scenie, zaś wszyscy widzowie tuż po spektaklu wezmą udział w WARSZTATACH powiązanych tematycznie z bajką (zasady bezpieczeństwa dzieci w mieście i sieci). Najwytrwalszych widzów zaprosimy do wspólnych zdjęć z bohaterami bajki, którzy każdego chętnego obdarują także swoim autografem.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat!

Premiera 4 czerwca 2017 r.

 

Twórcy

Obsada: Duet JaHa, Sonia Budnik/Amelia Kaczmarczyk/Adrianna Kosiorek/Maria Radolińska oraz Zofia Czerwińska (gościnnie)
Scenariusz i reżyseria: Duet JaHa
Autor piosenek: Jacek Zawada
Opracowanie muzyczne: Tomasz Wielechowski
Scenografia i kostiumy: Barbara Koczarowa, Agata Stanula
Choreografia: Angelika Paradowska
Zdjęcia: Rafał Latoszek
 

Recenzje

Hanna Kochańska w roli Anny Gajowej, rozbawiała do łez nawet dorosłą część publiczności a najmłodszym poprzez gafy pokazywała kto jest prawdziwym przyjacielem, jaki świat jest bezpieczny i przyjazny, jak poruszać się samemu po mieście i jak mądrze i świadomie korzystać z internetu. Zresztą spektakl to nie tylko lekcja zachowania bezpieczeństwa w sieci i w mieście dla Najmłodszych, bo i rodzice dowiedzą się jakie zachowania u dzieci powinny wzbudzić ich czujność.

Rola złego policjanta przypadła w udziale męskiej części Duetu JaHA – Jackowi Zawadzie, który rolą podstępnego Wilczka, który zjada przepyszną babkę i w głębi duszy nie jest taki starszy na jakiego wygląda, skradł serca publiczności. Ale moi drodzy, moje serce jednak należy w całości do Czerwonego Kapturka w wykonaniu dziewięcioletniej Adrianny Kosiorek. Ada po raz pierwszy wystąpiła na scenie i zrobiła to fenomenalnie. Biła od niej dziecięca szczerość, radość i talent. Na scenie czuła się jak w domu a w swoją rolę weszła śpiewająco i pozostała w niej do samego końca. 

Czytaj więcej: Spokojnie, nie agresywnie

ohmummy.pl

Po raz kolejny duetowi JaHa udało się w zabawny sposób przekazać dzieciom treści edukacyjne, jakże potrzebne młodym ludziom we współczesnym świecie. Przy minimalistycznej scenografii, zaskakujących kreacjach, wpadających w ucho piosenkach spektakl wzbudza zainteresowanie, tych odważniejszych widzów zachęcając do wzięcia udziału w obrotach, tańcach, scenicznych działaniach. Tym wolącym ciepły fotel – serwując widowisko i przyjemne, i pożyteczne zarazem. Aktywne uczestnictwo w sztuce ze zgrabnie wplecionymi elementami dydaktycznymi to recepta na udany spektakl, z którego dzieci wyniosły nie tylko przyjemność.  A chyba na tym, nam, rodzicom, zależy.

Czytaj więcej: Kapturek na nowo czyli recenzja z premiery w Teatrze Kamienica

Anna Kossowska - Lubowicka/czasdzieci.pl