Spektakle

Piąte urodziny Małej Kamienicy

W marcu Mała Kamienica świętować będzie pięć lat swojej działaności. Z okazji jubileuszu zaplanowano uroczystą galę i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Opis spektaklu

Taniec, śpiew i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - tak zapowiada się urodzinowa gala Małej Kamienicy. Podczas gali, która odbędzie się 11 marca 2018, o godz. 12.00 zaplanowano spektakl „Małe Hollywood”. Królewna Lala, główna bohaterka przedstawienia dla dzieci jest w kiepskim nastroju. Nie może zrozumieć, dlaczego nie udaje się jej zostać gwiazdą Hollywood. Na pomoc Lali pospieszą bohaterowie bajek granych w Małej Kamienicy będzie to prawdziwa śmietanka towarzyska, pojawią się: rudowłosa Ania Shirley i jej przyjaciółka Diana, rozśpiewana Marcelinka, dwaj przyjaciele Prot i Filip, a także św. Mikołaj i Śnieżynka, Jaś i Małgosia, Czerwone Kapturki, przebojowa Anna Gajowa i Ropuch, który uwielbia hip-hop. Oprócz bajkowych bohaterów na pomoc Lali pospieszą również dzieci i młodzież, które przez cały miesiąc uczyły się grać, tańczyć i śpiewać na warsztatach artystycznych z Anną Głogowską, Małgorzatą Kustosz-Piątosą i Duetem JaHa. Czy taki zastęp młodszych i starszych artystów złamie w końcu opór wiecznie niezadowolonej Lali? O tym będzie można przekonać się już wkrótce!

Po spektaklu zaplanowano uroczystość rozdania Małych Oskarów, które zostaną wręczone młodym artystom-warsztatowiczom, występującym w przedstawieniu. Wśród atrakcji będzie również tort, słodkości i mnóstwo dobrej zabawy.

Serdecznie zapraszamy!

Całości imprezy urodzinowej przyświecać będzie szczytny cel - zbiórka pieniędzy dla walecznego Wawrzynka Łabędzkiego, urodzonego w 36. tygodniu ciąży z nieimmunologicznym obrzękiem, z  1 pkt. w skali Apbgar i pojedynczymi uderzeniami serduszka. Chłopiec ma za sobą  kilka tygodni pod respiratorem, intensywną antybiotykoterapię i 3,5 miesiąca w szpitalu. Nieustająco boryka się z problemami z jedzeniem, wzrostem i przybieraniem na wadze oraz podejrzeniem choroby genetycznej…

Część dochodu ze sprzedaży biletów na „Małe Hollywood  z Duetem JaHa, czyli 5. Urodziny Małej Kamienicy” oraz całość zbiórki pieniędzy ze zorganizowanego w czasie trwania imprezy konkursu, przeznaczone będzie na leczenie tego cudownego, radosnego  chłopczyka z ogromna wolą walki.

Wsparcia Wawrzyńcowi można również udzielić przesyłając pieniądze na konto Fundacji Kulturalne Dzieci.Waw.Pl
Konto Fundacji: 15 1140 2004 0000 3102 7628 6599 z dopiskiem "Darowizna Małe Hollywood". Zbiórka trwa do 20.03.2018 r.

Twórcy

W spektaklu wykorzystano scenę ze sztuki "Trzewiki Szczęścia" Benedykta Hertza w adaptacji Barbary Borys-Damięckiej.

Tytuł: "MAŁE HOLLYWOOD"

Produkcja: Duet JaHa, Kulturalne Dzieci, Family Academy

Reżyseria i scenariusz: Duet JaHa

Kierownik produkcji: Katarzyna Piątosa-Kuśmierczyk

Przygotowanie aktorskie dzieci: Duet JaHa

Przygotowanie wokalne dzieci: Małgorzata Kustosz-Piątosa

Przygotowanie choreograficzne dzieci: Anna Głogowska

Obsada: Hanna Kochańska, Jacek Zawada, Olga Sarzyńska, Joanna Pach-Żbikowska, Sebastian Skoczeń, Jasiek Staszczyk, Jagoda Stach oraz Uczestnicy warsztatów "Małe Hollywood"

W spektaklu wykorzystano m.in. piosenki Krystyny Kwiatkowskiej i Jacka Zawady.

Ceny biletów

Regularne Rzędy:

Bilety w cenie: 65|60|55 zł/szt.