Aktualności

Aktualnosc l porwanie www 20.03

Galeria

„Porwanie Sabinek” – premiera 8 czerwca!

Premiera "Porwanie Sabinek" odbyła się 8 czerwca. Publiczność nagrodziła spektakl podwójnymi owacjami na stojąco. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i przeczytania pierwszej recenzji!

Czcigodna Publiczności Teatru Kamienica, niniejszym mamy uniżony zaszczyt najpokorniej zawiadomić, że w naszym Teatrze gramy wyśmienity spektakl „Porwanie Sabinek” w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Emiliana Kamińskiego.
Proponujemy znamienitej Publiczności pełną zabawnych perypetii historię rodziny Owidowiczów zamieszkujących w Otwocku na początku XX wieku. Ich stateczne życie zadrży w posadach, albowiem w mieście pojawi się objazdowy teatr Leonarda Strzygi Strzyckiego – w tej roli Emilian Kamiński.
A to dopiero namiastka tego, co będzie się działo! Po raz pierwszy w historii Teatru u boku Emiliana wystąpi jego młodsza siostra – Dorota Kamińska (w roli Ernestyny Owidowicz). Oprócz aktorskiego rodzeństwa czcigodnej Publiczności zaprezentują się: Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki – proszę dać nam wiarę, to będzie wybuchowa mieszanka.
 
Obsada: Dorota Kamińska, Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki.
Autorzy: Franz i Paul Schonthan
Adaptacja: Julian Tuwim
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński
Muzyka: Paweł Gawlik
Aranżacja: Marta Grzywacz
Kostiumy: Anna Waś


Więcej o spektaklu.

 

 Reżyser proponuje teatr prosty, ale bynajmniej nie prostacki. „Porwanie Sabinek”, pełna konceptów krotochwila , farsowa, muzyczna zabawa, ubrana w elegancję i smak, ma charakter mocno kabaretowy, z dobrym tempem i werwą. Aktorzy sami bawią się na scenie, co udziela się publiczności.

Anna Czajkowska, teatrdlawas.pl