Aktualności

Aktualnosc l porwanie www 20.03

„Porwanie Sabinek” – próba medialna 20 maja

Próba odbyła się 20 maja (poniedziałek), o godzinie 12:00 w Teatrze Kamienica, al. Solidarności 93, 00-144 Warszawa na Scenie Oficyna. Zapraszamy do pobrania materiałów prasowych (informacja prasowa, plakaty, biografie aktorów).

 Zapraszamy do pobrania materiałów prasowych (informacja prasowa, plakaty, biografie aktorów)!
 Próba odbyła się 20 maja (poniedziałek), o godzinie 12:00 w Teatrze Kamienica, al. Solidarności 93, 00-144 Warszawa na Scenie Oficyna.

 
 Sztukę Franza i Paula Schonthan w przekładzie Juliana Tuwima wyreżyserował Emilian Kamiński, a w głównych rolach wystąpią: Dorota  Kamińska, Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Mikołaj Krawczyk, Michał  Rolnicki.
 
 
 Akcja sztuki rozgrywa się w Otwocku na początku XX wieku. Spektakl opowiada pełną zabawnych perypetii historię mieszczańskiej rodziny  Owidowiczów. Ich stateczne życie zadrży w posadach, kiedy w mieście pojawi się objazdowy teatr nieco nieobliczalnego wizjonera – Leonarda  Strzygi-Strzyckiego – w tej roli Emilian Kamiński.
 
 Owidowicze i przyjaciele rodziny uwikłają się w sieć intryg, by ukryć przed jedną z bohaterek fakt, iż jej mąż napisał scenariusz sztuki „Porwania  Sabinek”, która ma być wystawiona w miejscowym kasynie.
 

Będzie to sztuka pełna niespodzianek, a jedną z nich zdradzimy Państwu już teraz! Otóż, w przedstawieniu tym, po raz pierwszy na deskach teatru, u boku Emiliana Kamińskiego wystąpi jego siostra – Dorota Kamińska (w roli Ernestyny).
 
W scenografii spektaklu zostaną użyte oryginalne elementy drewnianej architektury letniskowej – tzw. świdermajera. Dla pasjonatów architektury w stylu Michała Elwiro Andriollego będzie to niezwykła okazja, by przenieść się w świat podwarszawskiego miasteczka z początku XX wieku.
 
Premiera spektaklu została zaplanowana na 8 czerwca 2013 r.
 
 
Obsada: Dorota Kamińska, Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki.
Autorzy: Franz i Paul Schonthan
Adaptacja: Julian Tuwim
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński
Muzyka: Paweł Gawlik
Aranżacja: Marta Grzywacz
Kostiumy: Anna Waś
 
 
Informacje prasowe:
„Porwanie Sabinek” – informacja prasowa
Biografie aktorów:
O aktorach
Plakaty:
plakaty