Aktualności

Aktualnosc l bajkolandia

Galeria

BajkOLAndia

Gala Charytatywna odbyła się 18 maja o 11.00. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony podopiecznej Fundacji „Mam serce”, chorej na artrogrypozę Jagódce.

18 maja 2013 w sobotę w Teatrze Kamienica odbył się finał drugiej edycji akcji charytatywnej pod tytułem „BajkOLAndia”, której pomysłodawcą i organizatorem jest aktorka Aleksandra Mikołajczyk. W tym roku akcję wsparli: Otylia Jędrzejczak, Anna Głogowska, Zuzanna Wachowiak, Bartek Jędrzejak oraz maluchy z trzech warszawskich przedszkoli: „Pociecha”, „Iskierka Włochy”, „Iskierka Ursus”, z którymi Aleksandra Mikołajczyk prowadzi zajęcia aktorskie.
Podopieczni Oli wystąpili w spektaklach: „Kopciuszek”, „Brzydkie kaczątko”, „Jaś i Małgosia” i „Kot w butach”. Na widowni oprócz tegorocznych ambasadorów akcji zasiadły m. in. Katarzyna Pakosińska, Paulina Chylewska, Justyna Sieńczyłło i Magdalena Waligórska, a także dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunowie, rodzice, krewni. Niespodzianką dla wielu widzów był po raz pierwszy: pokaz mody Little Bizuu & Lilou, oraz naukowy pokaz chemiczny przygotowany przez Funiversity.
Celem tegorocznej akcji BajkOLAndia jest zebranie środków na pomoc dla Jagody Labus, która choruje na wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na nowe ortezy, które pozwolą dziewczynce od września pójść do przedszkola.
Do współpracy w tym szczytnym celu przyłączyły się: Fundacja „Mam Serce” oraz prywatne firmy. Wielkie wsparcie dla tej inicjatywy okazał Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, w którym występuje Ola Mikołajczyk.