Aktualności

Aktualnosc l lay

Galeria

Trzy lata już za nami

Uroczystą galę w sobotni wieczór otworzyli Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Wieczór uświetnił występ Emiliana Kamińskiego, który wrócił na deski swojego teatru z „one man show” – „W obronie jaskiniowca”.

27 marca 2012 upłynęły 3 lata od otwarcia Teatru Kamienica.
 
Uroczystą galę w sobotni wieczór 24 marca otworzyli Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Spotkanie uświetnił występ Emiliana Kamińskiego, który wrócił na deski swojego teatru z one man show – „W obronie jaskiniowca”.

 
Po spektaklu para aktorska już trzeci raz kroiła tort i wspólnie odśpiewała piosenkę „Była piwnica – jest Kamienica”. Wśród przybyłych gości byli ludzie związani z Teatrem Kamienica, m.in. Katarzyna Cichopek, Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, Katarzyna Lengren, Piotr Skarga, Dorota Kamińska, Aleksandra Mikołajczyk, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Matysiak, Irena Eris, Halina Frąckowiak, Piotr Gąsowski.
 
Wielką niespodzianką było odsłonięcie specjalnie przygotowanej emalii na blasze – portretu założycieli Teatru Kamienica, której autorką jest Bogna Jarzemska–Misztalska.
 
Tworząc emalie, jak mówi sama artystka „ (…)odkrywam tajemnicę materii, poruszając się w obrębie  tematyki związanej z naturą, ukochanym ptaszkiem. Maluje obrazy emalią, a barwne szkliwo stapia się z metalem w bardzo wysokich temperaturach prawie 1000 stopni.
 
Doskonałą oprawę sobotniej imprezy w postaci wyjątkowych trunków – wódki Grey Goose i whisky Dewar’s zapewniła nam firma Bacardi – Martini.
 
W niedzielę – 25 marca po spektaklu odbyła się licytacja przekazanej przez artystkę Bognę Jarzemską-Misztalską emalii na blasze. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zorganizowanie warsztatów aktorskich w Teatrze Kamienica dla dzieci z wybranego domu dziecka w Warszawie.