Aktualności

Aktualnosc l 1

Galeria

Wystawa "Opowieści z Królestwa"

Drodzy Widzowie, 

w ramach najbliższych wizyt w Teatrze Kamienica, serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Opowieści z Królestwa" autorstwa Filipa Fortunata Kurzewskiego. To nowy cykl obrazów poszerzający, stale rozbudowywane przez autora, baśniowe uniwersum krainy Fortunto, będące polem jego realizacji artystycznej.

- Stworzone w moich obrazach Królestwo Fortunto jest kreacją świata fantazji. Zapraszam do mojego świata i do poszukiwania w nim własnych interpretacji i wrażeń. Dzieląc się swoimi przemyśleniami i wyobraźnią naprowadzam na zrozumienie mojej twórczości i zachęcam do dialogu - zapowiada autor wystawy. 

Filip Fortunat Kurzewski jest absolwentem Wydziału Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Architekt, projektant wnętrz, artysta, rysownik i malarz. Laureat konkursów w tym m.in. trzeciej nagrody w zespole architektów dla projektu "Nebula" w ogólnoświatowym konkursie wizjonersko-architektonicznym Interconnection and Communication with the Islands of Today and Tomorrow, objetym patronatem UIA i FPU. Uczestnik wystaw rysunkowo-malarskich w Polsce i na świecie. Wystawiał między innymi podczas Art Basel Week w Miami, Miami Yacht Show, Rotterdam International Art Fair, Tokio International Art Fair, czy San Gemini Festival Dei Colli.