Aktualności

Aktualnosc l 20230405 122606  2

Galeria

Jajeczko dla Bezdomnych 2023

Podtrzymujemy tradycję, którą rozpoczął Emilian Kamiński
Świąteczne spotkanie dla osób bezdomnych w Teatrze Kamienica

Więcej niż teatr – to motto Kamienicy,  które oddaje charakter tego miejsca. Teatr przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny zaprosił w swoje progi bezdomnych. Spotkanie wielkanocne odbyło się 5 kwietnia o godz. 12:00. Do wspólnego ucztowania tym razem zaprosili Justyna Sieńczyłło i Kajetan Kamiński. W wydarzeniu wzięło udział około 150 bezdomnych.

Mimo że Emilian Kamiński odszedł pod koniec grudnia 2022 r. bliscy zmarłego po trzyletnim okresie pandemii, postanowili powrócić do inicjatywy, która zrodziła się z potrzeby serca i była podejmowana od początku istnienia teatru.

Ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać w ostatnich latach. Miniony rok był dla nas niezwykle trudny, dlatego też jeszcze bardziej doceniamy każdą chwilę, każde wyjątkowe spotkanie. Ta Wielkanoc również jest jednym z takich niesamowitych momentów. Dzięki niej możemy dać osobom bezdomnym namiastkę domu, rodzinnej, świątecznej atmosfery. Takie było życzenie Emiliana i tak pozostanie – zapowiedziała Justyna Sieńczyłło na początku wydarzenia.

Spotkania z bezdomnymi nadal będą odbywać się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą.  Tegoroczną inicjatywę, wsparli: warszawska Straż Miejska oraz Fundacja Salvatti.

 

Dziękujemy warszawskiej Straży Miejskiej, Fundacji Salvatti oraz pracownikom Teatru Kamienica zaangażowanym w wydarzenie.