Wirtuoz i Małgorzata – koncert Waldemara Malickiego. Edycja specjalna z lekcją tanga
Waldemar Malicki i Małgorzata Krzyżanowicz rozkochują w muzyce klasycznej publiczność w Polsce i na całym świecie. Program „Wirtuoz i Małgorzata” pokazuje kunszt artystów i udowadnia, że muzyka klasyczna jest naprawdę dla wszystkich. To nie tylko koncert, ale i przepełniona humorem lekcja historii muzyki klasycznej i prawdziwy pokaz tego, jak uniwersalnym instrumentem jest fortepian. 28 kwietnia wyjątkowo po koncercie zapraszamy na lekcję tanga argentyńskiego!
Opis spektaklu
On – wirtuoz fortepianu, znany szerokiej publiczności jako frontman „Filharmonii Dowcipu”, Improwizator i perfekcjonista. Rewolucjonista fortepianowy, który od lat serwuje publiczności muzyko– i śmiechoterapię. Jest laureatem trzech „Fryderyków”, „Telekamery” i „Wiktora”. Koncertuje na całym świecie.
Ona – zachwycająca polska wiolonczelistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, wszechstronnie utalentowana Artystka, która potrafi zaskoczyć uczestników koncertu, a jej kreacje sceniczne przyprawiają o zawrót głowy. Założycielka legendarnej formacji „Quartet Obsession”, znana z koncertów z Filharmonią Dowcipu. Para zaprasza na ucztę muzyczną, która trafia w serca i gusta nie tylko wytrawnych melomanów! Artyści słyną z niezwykle bliskiego kontaktu z Publicznością. Chwilami możemy poczuć się jak w XIX wiecznym salonie, gdzie potężne brzmienie fortepianu miesza się z
romantyczną frazą wiolonczeli, a może na odwrót?
Wielka orkiestra symfoniczna, trzech tenorów, Vivaldi i pop, romantyczne uniesienie, desperacka wirtuozeria – zagrane na samych klawiszach i z szelmowskim uśmiechem. Tam, gdzie Maestro uzna, że warto dodać kobiecą, wiolonczelową frazę, to pojawia się i ona… zawsze w innej kreacji! Indywidualny program Waldemara Malickiego w zachwycający sposób przeplata Richarda Wagnera z tematami z Forresta Gumpa czy E.T., Giacomo Pucciniego ze Skaldami, wiedeńskie walce z argentyńskim tangiem, a to wszystko w iście wirtuozerskim wydaniu! Ze sceny usłyszymy wykonanie m.in. Carminy Burany, Jazdy Walkirii, W grocie Króla Gór, Nessun dorma czy Prześlicznej wiolonczelistki. Do tego Piazzolla, Bach, Liszt… To tylko niektóre z muzycznych wzruszeń, które czekają Publiczność!
Lekcja Tanga Argentyńskiego i dancing po koncercie
Zapraszamy wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności, na 30-minutową lekcję tanga argentyńskiego z profesjonalną instruktorką, Polą Policzkiewicz ze Stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego! Uczestnicy i Uczestniczki poznają podstawowe kroki, które będą mogli od razu wykorzystać na parkiecie w rytm porywającego tanga. Wieczory tanga mają swoją długą tradycję sięgającą początków XX wieku. Z Argentyny i Urugwaju, gdzie powstało w II połowie XIX wieku, tango rozprzestrzeniło się z dużym sukcesem w Europie i na całym świecie. Pierwszym miastem, które przyjęło tango, był Paryż. To tam, w kabaretach i kawiarniach tańczono ten odważny jak na owe czasy taniec. Następnie, w oparach skandalu, tango trafiło do Hollywood, gdzie rozpropagowane przez światowe gwiazdy kina na zawsze weszło do historii – kinematografii i obyczajowości.
Tango, błędnie kojarzone z przybieraniem póz i nagłymi zmianami kierunku, nie ma w sobie nic sztucznego. Jest dążeniem do harmonii, wzajemnym układaniem kroków na bieżąco, ozdobnikami partnerki w odpowiedzi na prowadzenie partnera. Tango jest naturalne i intuicyjne. To wspólny spacer do muzyki. Wystarczy doprawdy kilka wskazówek, by za chwilę poczuć się jak gość przedwojennego dancingu.
O STOWARZYSZENIU AKADEMIA TANGA ARGENTYŃSKIEGO
Jesteśmy stowarzyszeniem, które od 1999 roku propaguje tango w Polsce. Nasza działalność skupia się na ukazywaniu walorów tanga jako tańca towarzyskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. Tango jest sposobem życia. Łączy pokolenia, utrwala historię i pozwala wypełnić piękną ideę, jaką jest wspólny taniec, słuchanie muzyki, przebywanie razem. Akademia organizuje koncerty, pokazy, promocje filmów i książek o tematyce tangowej, warsztaty oraz specjalne wydarzenia, takie jak bale i wieczory tanga. Poprzez nasze milongi staramy się wskrzesić atmosferę przedwojennych dancingów, pełnych kultury tańca i elegancji. Na przestrzeni lat zorganizowaliśmy wiele wieczorów tanga zwanych milongami. Pośród nich szczególnie popularne są Milongi Retro, podczas których co roku cofamy się sto lat, oddając atmosferę dawnych bali i salonowej etykiety. Podczas milong prezentujemy muzykę argentyńskiej Złotej Ery (lata 30. i 40.) oraz polskie przedwojenne szlagiery. Współpracujemy z artystami z Polski i z zagranicy.
Twórcy
Ceny biletów
Regularne Rzędy:
Strefa I 140 zł
Strefa II 130 zł
Strefa III 110 zł
Strefa VIP 160 zł