Aktualności

Aktualnosc l emilian kami ski

Walka o Teatr Kamienica

Drodzy Widzowie, Sympatycy Teatru Kamienica, serdecznie dziękujemy za tak ogromne poparcie.

PODZIĘKOWANIA DYREKCJI TEATRU KAMIENICA JUSTYNY SIEŃCZYŁŁO I EMILIANA KAMIŃSKIEGO Drodzy Widzowie, Przyjaciele i Sympatycy Teatru Kamienica możecie nam pomóc, podpisujcie petycję STOP dla zniszczenia Teatru Kamienica.

Za każdy głos wsparcia serdecznie dziękujemy. 

Nasza petycja

List otwarty Emiliana Kamińskiego – dyrektora i założyciela warszawskiego Teatru Kamienica do Widzów i Sympatyków, odnośnie próby zniszczenia Teatru Kamienica przez człowieka o nazwisku Adrian Accordi Krawiec.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Sympatycy Teatru Kamienica! Teatr Kamienica ma się bardzo dobrze, jesteśmy wypłacalni, robimy kolejne premiery, utrzymujemy 300 rodzin, dając ludziom pracę. Prowadzimy szeroko zakrojoną działalność charytatywną, dla dzieci, dla chorych, niepełnosprawnych dla bezdomnych. Pracujemy na promocję tego miasta, jako jedyni zbudowaliśmy makietę przedwojennej Warszawy o powierzchni 30 metrów kwadratowych, stale nawiązujemy do historii tego pięknego miasta. Niestety tak dobrze działający teatr, usytuowany w centrum stolicy, stał się obiektem ataku osób, które chcą zamurować jego środek i w konsekwencji go przejąć. Teatr nie jest moją własnością. Wynajmujemy go wraz z żoną – Justyną Sieńczyłło od 14 lat płacąc ogromny czynsz co miesiąc, ok. 40 000 zł. Poświęciłem temu miejscu życie rodzinne i wszystkie oszczędności. Jesteśmy z żoną zmęczeni i zdesperowani, dlatego prosimy o pomoc, o podpisanie petycji w obronie teatru. Człowiek o nazwisku Adrian Accordi Krawiec wykorzystując luki w prawie i posiłkując się zakłamanymi dokumentami uzurpuje sobie prawo do własności 1500 metrów kwadratowych naszej Kamienicy. Zostałem zmuszony zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc, ponieważ wymiar sprawiedliwości działa w tym kraju powoli, a przestępcy bardzo szybko. Piszcie proszę Państwo pisma o wsparcie na adres: Prokuratora Generalnego biuro.podawcze@pg.gov.pl, Prezydent m.st Warszawy sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl, oraz na adres Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej listy@prezydent.pl, Przykładowy list można znaleźć tutaj: List_do_wladz Proszę ratujcie teatr, każde pismo, każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne! Za każdy Państwa gest w obronie naszego teatru z całego serca dziękuję.

 

„Don Kichot z Kamienicy”, Rzeczpospolita Michał Płociński
http://www4.rp.pl/Plus-Minus/309259977-Don-Kichot-z-Kamienicy.html
 
Gazeta Wyborcza red. Małgorzata Zubik
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,18948933,teatr-kamienica-sasiedzi-sprzedaja-teatr.html
 
Gazeta Wyborcza red. Roman Pawłowski
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,66825,18949482,bronmy-teatru-kamienica-felieton-pawlowskiego.html
 
Polska The Times  „Teatr Kamienica zniknie z mapy Warszawy?” Damian Dragański