Aktualności

Aktualnosc l dzien ojca 2

Dzień Ojca w Teatrze Kamienica

I my świętowaliśmy Dzień Ojca! W repertuarze znalazły się: "Jaś i Małgosia", "Porwanie Sabinek" oraz recital Krzysztofa Daukszewicza "Polska jest najśmieszniejsza".

23 czerwca to wyjątkowa data w polskim kalendarzu świątecznym – tego dnia w całym kraju obchodzony jest Dzień Ojca. Teatr Kamienica przygotował z tej okazji specjalny repertuar – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
 
 
Świętowanie rozpoczęliśmy spektaklem z programu MAŁA KAMIENICA pt. „Jaś i Małgosia” wg braci Grimm. Baśniowe rodzeństwo zabierze widzów do tajemniczego lasu, by odkryć smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę. Aktorzy, wraz z publicznością, pomogą Jasiowi i Małgosi znaleźć drogę do domu i przeżyją niesamowitą przygodę w leśnej krainie. Spotkanie z bohaterami nauczy młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekona, że zawsze warto wierzyć w siebie, a rodziców – jak rozmawiać z dzieckiem na temat ich lęków.
 
Po „Jasiu i Małgosi” nieco starsi widzowie mogli obejrzeć  „Porwanie Sabinek” – komedię muzyczną w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Emiliana Kamińskiego. Przedstawienie odsłania kulisy życia typowej mieszczańskiej rodziny żyjącej w Otwocku na początku XX wieku, której spokojny byt zostaje zaburzony przez wizytę objazdowego teatru Leonarda Strzygi-Strzyckiego. Sympatyczny profesor – Jędrzej Owidowicz – mąż hardej Ernestyny i ojciec dwóch dorosłych, skrajnie różnych córek, musi się nie lada natrudzić, by ukryć przed żoną kłopoty finansowe i intrygi prowadzone z dyrektorem teatru. A to tylko namiastka problemów!
 
Wieczorem zaprosiliśmy widzów na recital Krzysztofa Daukszewicza pt. „Polska jest najśmieszniejsza”, w którym satyryk nie tylko celnie wskazuje i wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa, ale też przypomina swoje hity, takie jak „Listy do Hrabiego” czy opowieści ze zbioru „Meneliki”.