Aktualności

Aktualnosc l 88b98aafc39b6055a2151b47dcc1278a

Galeria

„Miś Uszatek” – pokaz przedpremierowy

10 kwietnia o godzinie 10:00 w Teatrze Kamienica odbył się przedpremierowy pokaz spektaklu dla dzieci pt. „Miś Uszatek”. Na imprezie pojawiła się Ewa Błaszczyk z Fundacji "Akogo?"

Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem – to opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Tytułowy „pluszak” nie jest tylko gwiazdą dziecięcej literatury i telewizyjnych wieczorynek – pomaga również Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Dzięki Fundacji powstała klinika im. Oli Janczarskiej (wnuczki autora opowiadań o Misiu) „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w której będą budzone dzieci po ciężkich urazach mózgu, będące w śpiączce.
 
Tytułowy bohater bajki Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego pojawia się w dziecięcym pokoiku jako nowy, bezimienny lokator. Zabawki: Lalka Rózia, Prosiaczek oraz Zajączek wpadają na genialny pomysł by nazwać niedźwiadka – Misiem Uszatkiem – ze względu na jego oklapnięte uszko.
 
Początkowo nieśmiały i zagubiony Miś, z czasem staje się ulubieńcem pozostałych pluszaków i nieodłącznym towarzyszem ich wspólnych zabaw. Podczas wyprawy do lasu, którą organizuje Uszatek, mali przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód, spotyka ich również pewna niemiła niespodzianka, ale jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie.
 
Kolorowa scenografia, kostiumy, nieskomplikowany język literacki oraz prosta, łatwo wpadająca w „uszko” muzyka („Pora na dobranoc” oraz „Jestem sobie mały miś”) przeniosą dzieci do świata bajek, a dorosłych cofną do cudownych czasów własnego dzieciństwa.
 
Spektakl został wyprodukowany przez firmę DUART Katarzyny Taracińskiej – znanej z programu dla dzieci „Domisie”.
 
 
Produkcja DUART www.taracinska.pl
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska- Badura
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Opracowanie muzyczne: Radosław Laddy
 
Obsada:
Miś Uszatek: Tomasz Błasiak
Lalka Rózia: Katarzyna Taracińska- Badura
Prosiaczek/Ślimak: Bartosz Adamczyk
Zajączek/Kret: Rafał Szałajko


Po spektaklu zapraszamy Małych Gości wraz z Rodzicami na domowy obiadek!

 
MISIOWY POCZĘSTUNEK DLA MAŁYCH ŁAKOMCZUSZKÓW:

-Czerwona zupa Uszatka (domowa zupa pomidorowa z makaronem) – 8 zł
-Przysmak Zajączka (panierowane paluszki drobiowe, frytki, mizeria z ogórków) – 14 zł
-Misiowe ciastko-niespodzianka (ciastko czekoladowe z wiśniami i lodami waniliowymi) – 8 zł
 
DOROŚLI:

-menu a’la carte

 

https://www.youtube.com/watch?v=YfVIRdFMw4o