Aktualności

Aktualnosc l lay

Konferencja prasowa w Teatrze Kamienica

20 sierpnia w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się konferencja prasowa związana z premierą spektaklu „Jak się kochają w niższych sferach” Alana Ayckbourna, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Występują: Anna Oberc, Andżelika Piechowiak, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus, Rafał Królikowski i Piotr Polk.
 
Nowa komedia Teatru Kamienica, to zupełnie inne spojrzenie na angielskie poczucie humoru, zabawa formą, teatralną konwencją i kolorem. Symultaniczność  zdarzeń, niezwykle dynamiczne tempo akcji i szlachetność w kreowaniu rzeczywistości w której nikt nie jest pewny niczyjej wierności ani prawdomówności.
 
Piotr Polk jako Frank- nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak jako jego perfekcyjna żona Fiona, wzorcowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku.
 
Rafał Królikowski jako jej kochanek Bob, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i jego lekko zwariowana żona Teresa – Anna Oberc, prototyp hipiski, skupionej na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”.
 
A do tego dwie „przypadkowe ofiary” zamieszane w ukrycie zdrady – Grażyna Wolszczak jako Mary – szara mysz, przestraszona życiem oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli Piotr Cyrwus.