Aktualności

Aktualnosc l 3

Galeria

Kamienica w Piwnicy pod Baranami

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło w Piwnicy pod Baranami! Aktorska para 28 stycznia zaprezentowała na legendarnej krakowskiej scenie „Romanse cygańskie, rosyjskie, salonowe”.

Ci, którzy nie zdążyli kupić biletów lub nie mieszkają w Krakowie, mogą obejrzeć spektakl „Romanse… Romanse…” w Teatrze Kamienica już 28 lutego i 1 marca!
W pierwszej części koncertu usłyszymy stare cygańskie romanse wykonane w oryginalnym języku Romów, a także miłosne pieśni rosyjskie.Druga część natomiast przeniesie naszych gości z atmosfery lasów i stepów do eleganckiego salonu, gdzie zaprezentowane zostaną romanse Aleksandra Wertyńskiego w tłumaczeniu Jonasza Kofty.
 
Ponadto widzowie będą mogli wysłuchać poezji miłosnej autorstwa m. in. Aleksandra Puszkina, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, a także samego Emiliana Kamińskiego.
Zachęcamy do przeczytania relacji z odwiedzin Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego w Krakowie: „Szaleństwa pani Justyny” Wacław Krupiński