Aktualności

Aktualnosc l raf 6376

Galeria

Medialne otwarcie sezonu 2018/2019

Próba medialna „Czarnej Komedii” i prezentacja nowości Teatru Kamienica

Gdy ponad dekadę temu, przy Alei Solidarności powstawał Teatr Kamienica, niewiele osób wierzyło w sukces tej instytucji. Obecnie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Warszawy, które swoim bogatym repertuarem i niepowtarzalną atmosferą przyciąga widzów z całej Polski. Jubileuszowy sezon zapowiada się tutaj wyjątkowo, a rozpocznie go premiera spektaklu „Czarna Komedia” w reżyserii Tomasza Sapryka.

Pierwszą z zaplanowanych na sezon 2018/2019 premier jest „Czarna Komedia”, której autorem jest Peter Schaffer. Sztuka została przełożona na kilkadziesiąt języków i jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Fenomen przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku. Premiera w Teatrze Kamienica odbędzie się dokładnie 50 lat od pierwszej, polskiej prapremiery. Niegdyś w sztuce występowali m.in. Anna Seniuk, Jan Nowicki, czy Zdzisław Maklakiewicz. Już od września, na deskach Kamienicy występować będą: Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Anna Maria Jarosik/Andżelika Piechowiak, Elżbieta Jarosik, Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka, Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt, Jacek Kopczyński/Albert Osik, Sebastian Konrad/Tomasz Sapryk.

Urodziny Teatru Kamienica wypadają w marcu. Wówczas zaplanowano premierę jubileuszowej sztuki pt. ”Niespodzianka”. Reżyserem spektaklu będzie Emilian Kamiński, a wśród obsady znajdą się między innymi: Elżbieta Jarosik, Sambor Czarnota, Krzysztof Kiersznowski i Krystian Kukułka. W czerwcu, repertuar teatru wzbogaci sztuka „Blef”. W słodko – kwaśnym dramacie o życiu w korporacji wystąpią między innymi: Ilona Wrońska, Michał Malinowski i Piotr Polk.

Nadchodzący sezon przyniesie również kolejny z serii spektakli misyjnych, dedykowanych młodzieży. Po  alkoholizmie i narkotykach („Dzieci z Dworca ZOO”) i dopalaczach („Dopalacze. Siedem stopni donikąd”) , Kamienica znów dotknie tematu uzależnień. Reżyserem spektaklu, którego premiera zaplanowana jest na przełomie tego roku będzie Wawrzyniec Kostrzewski.