Aktualności

Aktualnosc l 20181221 160730  1

Wigilia dla bezdomnych

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, Teatr Kamienica przyjął pod swój dach osoby bezdomne. Oprócz ciepłego posiłku, tradycyjnego dzielenia opłatkiem, potrzebujący  mogli posłuchać kolęd w wykonaniu Emiliana Kamińskiego i Macieja Miecznikowskirgo. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 300 potrzebujących.

Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziesięciu lat. Jej pomysłodawcą jest Emilian Kamiński - aktor, reżyser, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica. W tegoroczną akcję zaangażowali się również aktorzy Kamienicy, którzy przygotowali paczki dla bezdomnych.

- Poprzez  spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia – mówi dyrektor teatru. 

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. W inicjatywę zaangażowana jest także warszawska Straż Miejska.