Aktualności

Aktualnosc l ee

Galeria

100. spektakl „Jak się kochają w niższych sferach”

Oberc, Andżelika Piechowiak, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus i Waldemar Błaszczyk (zamiennie), Rafał Królikowski oraz Piotr Polk mają na koncie okrągłą setką wystawień „Jak się kochają w niższych sferach”. 3 grudnia 2014 spektakl został zaprezentowany po raz setny. 

Przedstawienie, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, miało swą premierę 1 września 2012 roku w warszawskim Teatrze Kamienica, od tego czasu aktorzy grali je zarówno w Kamienicy jak i na scenach w całej Polsce.
 
Podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie „Jak się kochają w niższych sferach” otrzymało nagrodę publiczności, a Piotr Polk nagrodę aktorską. Do dziś spektakl cieszy się ogromną popularnością wśród Widzów z całej Polski.
 
„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.
„Jak się kochają w niższych sferach” po raz setny – 3 grudnia 19.30, Scena Oficyna
W obsadzie: Anna Oberc, Andżelika Piechowiak, Grażyna Wolszczak, Waldemar Błaszczyk, Rafał Królikowski oraz Piotr Polk