Aktualności

Aktualnosc l zazd

Galeria

Premiera "Zazdrości"

Do czego zdolne są kobiety, gdy kochają i pragną tak mocno, jak tylko się da? Premiera "Zazdrości", najnowszego spektaklu w repertuarze Kamienicy, odbyła się 27 listopada. Sztukę niemieckiej autorki Esther Vilar reżyseruje Jakub Przebindowski, w obsadzie znalazły się Dorota Kamińska, Martyna Kliszewska oraz Julia Rosnowska.

Do czego zdolne są kobiety, gdy kochają i pragną tak mocno, jak tylko się da? Premiera „Zazdrości”, najnowszego spektaklu w repertuarze Kamienicy, odbyła się 27 listopada. Sztukę niemieckiej autorki Esther Vilar reżyseruje Jakub Przebindowski, w obsadzie znalazły się Dorota Kamińska, Martyna Kliszewska oraz Julia Rosnowska.
 
Autorka „Zazdrości” poddaje dogłębnej analizie jedno z najważniejszych uczuć, jakim jest zazdrość. Trzy  kobiety, mieszkające w jednym apartamentowcu – pięćdziesięcioletnia prawniczka Helen (Dorota Kamińska), czterdziestoletnia pani architekt Yana (Martyna Kliszewska) oraz dwudziestopięcioletnia studentka hinduistyki Iris (Julia Rosnowska) – łączy wspólny kochanek oraz… zazdrość. Czy któraś z nich ustąpi, podda się i zrezygnuje z walki?
 
Pełen humoru i ciętych ripost spektakl przedstawia wnikliwą obserwację związków damsko-męskich, jest również próbą zrozumienia uczuć kobiety pochłoniętej zazdrością. Ironia miesza się tu z komizmem, a realizm życia z kobiecą mądrością i doświadczeniem.
 
Tej jesieni na deskach Teatru Kamienica trzy kobiety stoczą zacięty bój o mężczyznę swoich marzeń.
 
Miłość, nienawiść i pożądanie – oto czym jest ZAZDROŚĆ!
 
Obsada: Dorota Kamińska, Martyna Kliszewska, Julia Rosnowska
Autor: Esther Vilar
Tłumaczenie: Bożena Intrator
Reżyseria: Jakub Przebindowski
 
Cennik:
I, VII-XII rząd – 70 zł
II-VI (on-line) 80 zł
Wejściówki na wolne miejsca 30 zł