Aktualności

Aktualnosc l aktualnosci halo

Premiera spektaklu "Halo, tu Bielicka. Czyli być jak Hanka"

Już 14. grudnia w Teatrze Kamienica premiera spektaklu "Halo, tu Bielicka. Czyli być jak Hanka", w reżyserii debiutującej w tej roli Aldony Jankowskiej. 

Muzyczna opowieść o przyjaźni, dla której dystans jest bez znaczenia, wyrzeczeniach, które czasem trzeba podjąć i satysfakcji płynącej ze zrealizowanych marzeń. Historia dwojga ludzi, których połączyła praca i dzięki niej stali się sobie bliscy (choć na odległość).

Ona (Aldona Jankowska) – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On (Marek Sadowski) – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą prawie trzydzieści lat i to wszystko przez telefon…

Hanka Bielicka, wielka gwiazda estrady oraz Bogdan Brzeziński, autor jej monologów (napisał ich dla niej około tysiąca) i wieloletni przyjaciel, stali się inspiracją dla tej historii.

W spektaklu „Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” nie ujrzycie Państwo próby odwzorowania Hanki Bielickiej. Scenicznej osobowości tej gwiazdy estrady nie da się odtworzyć! Na tym polegał jej geniusz.

Ujrzycie  aktorkę o podobnym temperamencie i poczuciu humoru, jedną z wielu, dla których Bielicka była wzorem. Należy bowiem przywoływać i pielęgnować pamięć o tych, którzy uosabiają to, czego sami szukamy w życiu i stanowią dla nas inspirację.

Bilety na najnowszą premierę Teatru Kamienica TUTAJ, zapraszamy!