Aktualności

BajkOLAndia 2014

10 maja już po raz kolejny w Teatrze Kamienica odbyła się akcja charytatywna BajkOLAndia organizowana przez Aleksandrę Mikołajczyk.

W tym roku w akcję BajkOLAndia zaangażowana była Fundacja „Przyjaciółka“. Podczas wydarzenia zostały zebrane środki na pomoc dla Natalii Nerwińskiej, która 16 kwietnia 2011 roku uległa wypadkowi drogowemu. Dziewczynka przeżyła, ale doznała wielu obrażeń, co w połączeniu z późniejszą sepsą doprowadziło ją do śpiączki. Od wybudzenia ze śpiączki, a więc września 2013 roku, dziewczynka jest stale rehabilitowana, co wymaga dużego nakładu finansowego i pomocy ludzi dobrej woli.
Podczas uroczystej Gali Charytatywnej zaangażowane w akcję dzieci zaprezentowały dwa spektakle – „Brzydkie kaczątko” oraz „Podróże Małego Księcia”.
Tego dnia na małych gości czekało mnóstwo niespodzianek – pokaz mody marki Reserved Kids, a także warsztaty chemiczne, malowanie buziek, balony i słodkości.
Podczas akcji odbyła się też loteria fantowa (50 zł za los), w której każdy los wygrywał. Dochód z loterii oraz z biletów został przekazany na pomoc dla Natalki Nerwińskiej.