Aktualności

Przegląd małych form teatralnych MAGIK

6 maja już po raz piąty w Teatrze Kamienica odbyła się Gala Przeglądu małych form teatralnych MAGIK. To już 9. edycja festiwalu, w którym wzięły udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz uczniowie szkół warszawskich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

6 maja już po raz piąty w Teatrze Kamienica odbyła się Gala Przeglądu małych form teatralnych MAGIK. To już 9. edycja  festiwalu, w którym wzięły udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz uczniowie szkół warszawskich. 
Głównym celem Przeglądu MAGIK jest wspieranie i rozwijanie inicjatyw twórczych u osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przegląd był poprzedzony warsztatami, które odbyły się 7 kwietnia na Scenie Parter w Kamienicy. Dzięki temu uczestnicy oswoili się z przestrzenią teatralną – jej specyfiką, topografią, z zasadami, których należy przestrzegać w teatrze oraz nabyli umiejętności, które pozwolą zaprezentować się młodym aktorom podczas gali.
 
Przedstawienia teatralne przygotowane przez niepełnosprawnych wywołują wiele  wzruszeń. Ich zaangażowanie, pomysłowość i wyobraźnia często wywołują emocje porównywalne do tych, jakie towarzyszą grze profesjonalnych aktorów.
 
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych nr 85 im. Eunice Kennedy Shriver w Warszawie od 2005 roku. Dzięki działającej przy Teatrze Kamienica Fundacji Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych ATUT, którą założyli Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, uczestnicy mają do dyspozycji profesjonalną scenę wraz z obsługą techniczną oraz inne pomieszczenia teatralne niezbędne do wystawienia przygotowanych przez uczestników przedstawień.
 
Tegoroczny, IX Przegląd małych form teatralnych MAGIK odbywa się w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych i wpisuje się w politykę kulturalną Miasta Stołecznego Warszawy.
Fotoralacja (fot. Anita Kot)

Patronat medialny: