Aktualności

Aktualnosc l aktualnosci spotkanie autorskie 3

Spotkanie autorskie

Drodzy Widzowie!

Już 5 czerwca o godz. 19:30 na Scenie Orlej w Teatrze Kamienica odbędzie się spotkanie autorskie dotyczące książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”.

O pełnej pasji i inspiracji drodze życia Emiliana Kamińskiego, który z żarliwością i niesamowitym uporem realizował swoje marzenia, opowiedzą: Justyna Sieńczyłło, żona i współtwórczyni Teatru Kamienica oraz Patrycja Pawlik, autorka książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”. Rozmowę poprowadzi Anita Czupryn, publicystka „Polski The Times”, autorka wywiadów z osobistościami ze świata kultury i nauki.

Wśród gości wydarzenia pojawią się: Dorota Kamińska, prof. dr hab. n. med. Rafał Stec, Milena Staszuk oraz z muzyczną niespodzianką Dominika Majewska przy akompaniamencie Marcina Partyki.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby wysłuchać fragmentów jedynego takiego wywiadu rzeki z twórcą Teatru Kamienica, poznać kulisy pracy nad książką i poczuć klimat Kamienicy, którą tak umiłował Emilian Kamiński.

Wstęp na wydarzenie wolny. Udział w wydarzeniu gwarantuje jedynie wcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacja możliwa już od dziś, zapisy trwają do 4 czerwca!

Kasa biletowa:
WT-PT w godz. 9:00-19:00
SB-ND w godz. 11:00-19:00
tel. 22 624 01 99; e-mail: bilety@teatrkamienica.pl

Rezerwacje grupowe:
PN-PT w godz. 8:00-16:00
Anna Szydelska, kom. 601 177 161; e-mail: a.szydelska@teatrkamienica.pl
Olga Rawska, kom. 601 464 564; e-mail: o.rawska@teatrkamienica.pl
Anna Świętochowska, kom. 601 150 147; e-mail: a.swietochowska@teatrkamienica.pl
Krzysztof Mioduszewski, kom. 601 915 353; e-mail: k.mioduszewski@teatrkamienica.pl

 

„Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”

Ostatnia rozmowa z Emilianem Kamińskim – aktorem, reżyserem, dyrektorem teatru, ale przede wszystkim człowiekiem wrażliwym na świat, konsekwentnie realizującym swoje marzenia. Szczerze opowiedział w niej o dzieciństwie, rodzinie, mistrzach, teatrze. Jedynym tematem, który skrywał, była jego choroba.

Życie nieraz pisało dla niego wymagające scenariusze, mimo to reżyserował je według własnych zasad, zawsze z uśmiechem i pokorą. Ambitny, odważny, silny, lecz z wyczuwalną miękkością w sercu. Aktor Łomnickiego i Hanuszkiewicza, skromnie nazywający siebie „rzemieślnikiem”, piewca szacunku do pracy i widza, no i wreszcie – niedościgniony mistrz dowcipu.

Wywiad przepleciony został wspomnieniami i anegdotami, którymi podzielili się między innymi: OLAF LUBASZENKO, EWA DAŁKOWSKA, KRYSTYNA JANDA, PIOTR FRONCZEWSKI, DOROTA KAMIŃSKA, MAGDALENA ZAWADZKA, MILENA STASZUK, KATARZYNA CICHOPEK, czy WIKTOR ZBOROWSKI.