Aktualności

Aktualnosc l 1458686 684927614880599 262079758 n

Galeria

Premiera „Scen z życia małżeńskiego”

18 stycznia odbyła się uroczysta premiera spektaklu "Sceny z życia małżeńskiego" Ingmara Bergmana w reżyserii Barbary Sass, z Justyną Sieńczyłło i Piotrem Grabowskim w rolach głównych.

18 stycznia odbyła się uroczysta premiera spektaklu „Sceny z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana w reżyserii Barbary Sass, z Justyną Sieńczyłło i Piotrem Grabowskim w rolach głównych.
„Sceny z życia małżeńskiego” autorstwa legendarnego twórcy Ingmara Bargmana to kolejny tekst, po który sięgnęły reżyser Barbara Sass oraz aktorka Justyna Sieńczyłło (po wspólnym zrealizowaniu wielokrotnie nagradzanych „Tango Notturno” i „Wiera Gran”). Kameralna, psychologiczna sztuka pióra szwedzkiego reżysera to okazja do popisu dla dwójki aktorów – oprócz Justyny Sieńczyłło w spektaklu wystąpi Piotr Grabowski.
Reżyser spektaklu – Barbara Sass – zmierzyła się z trudnym zadaniem obnażenia niedoskonałości ludzkich charakterów oraz zawiłych relacji damsko-męskich. „Myślę, że fabuła jest pretekstem do opowiedzenia o sprawach dużo ważniejszych. To sztuka o rozpadzie współczesnego świata. Autor – Ingmar Bergman zauważył proces zanikania tradycyjnych wartości oraz indywidualizacji prowadzącej do braku zrozumienia uczuć drugiego człowieka już w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.” – mówi Barbara Sass.
Więcej o spektaklu: „Sceny z życia małżeńskiego”.
Backstage z sesji do plakatu (fot. Anita Kot) oraz zdjęcia ze spektaklu (fot. Rafał Latoszek)