Aktualności

Aktualnosc l sceny z  ycia ma  e skiego

Galeria

„Sceny z życia małżeńskiego” – próba medialna

Próba medialna spektaklu "Sceny z życia małżeńskiego" w reżyserii Barbary Sass odbyła się 8 stycznia na Scenie Parter (Teatr Kamienica, Al. „Solidarności” 93). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

„Sceny z życia małżeńskiego” to swoiste studium związku i jego rozpadu. Dwoje, wydawałoby się szczęśliwych, dorosłych i wykształconych ludzi (ona prawnik, on naukowiec) staje przed decyzją o rozstaniu.
Reżyser spektaklu – Barbara Sass – zmierzyła się z trudnym zadaniem obnażenia niedoskonałości ludzkich charakterów oraz zawiłych relacji damsko-męskich. „Myślę, że fabuła jest pretekstem do opowiedzenia o sprawach dużo ważniejszych. To sztuka o rozpadzie współczesnego świata. Autor – Ingmar Bergman zauważył proces zanikania tradycyjnych wartości oraz indywidualizacji prowadzącej do braku zrozumienia uczuć drugiego człowieka już w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.” – mówi Barbara Sass.
 
Spektakl jest utrzymany w realistycznej konwencji, która raz po raz wymyka się prostemu odbiorowi aby zaskoczyć nas uogólnieniem. Dystans autora do świata i pogubionych w nim bohaterów potrafi obnażyć aż do śmieszności ich dramaty i tragedie.
Premiera galowa planowana jest na 18 stycznia 2014 r.

https://www.youtube.com/watch?v=E1IbeORm3vA

Autor: Ingmar Bergman
Reżyseria: Barbara Sass
Obsada: Justyna Sieńczyłło, Piotr Grabowski
Muzyka: Michał Lorenc
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Krauze
Reżyseria światła: Wiesław Zdort
Zdjęcia: Rafał Latoszek

Fotorelacja z próby medialnej (fot. Anita Kot)