Spektakle

Hiszpańska Mucha

Szalone lata 30', jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco - tylko w Kamienicy!

Opis spektaklu

Czyli erotyczna komedia omyłek!

 

Londyn. Początek lat 30′. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry’ego Jo, o kolejne fundusze.

 

Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa „Hiszpańska Mucha” odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów.

 

Szalone lata 30′, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!

 

Europejska prapremiera komedii Jamesa Lee Astora „Hiszpańska Mucha”  odbyła się 9 lutego w Teatrze Kamienica.

 

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

https://www.youtube.com/watch?v=fOP5PToahmY

https://www.youtube.com/watch?v=RKMwBCOIYtQ

 

Podziękowania od Widzów:

Doskonały spektakl, naprawdę rewelacja:) na 100 procent będę polecać wszystkim (…) Dziękuję raz jeszcze:) naprawdę doskonale spędzony czas w teatrze.

Lukrecja, Radio Kampus

Droga Rodzino Teatru Kamienica,

chcielibyśmy bardzo podziękować za dzisiejszy spektakl, który potrafił rozgrzać ten zimowy i śnieżny wieczór! „Hiszpańska mucha” w Waszym wydaniu sprawiła, że uśmiech nie schodzi nam z twarzy do tej pory! Sami nie wiemy, czy to za sprawą genialnych kreacji aktorskich, scenariusza, czy po prostu tak fantastycznej atmosfery, jaka panuje w Waszym Teatrze. Można by dziękować aż do rana za tak dobry i świetnie zagrany spektakl, natomiast chcielibyśmy podziękować WAM wszystkim, jako całej rodzinie Teatru Kamienica, bo to jeden z nielicznych teatrów (a może nawet jedyny), gdzie każda sztuka sprawia, że widz myśli nad tym, czego doświadczył „uczestnicząc” w sztuce.

Z gorącymi podziękowaniami, gratulacjami i mnóstwem uśmiechu,

Katarzyna Chorzępa i Jacek Pasternak

 

(…)Byliśmy w Teatrze 13-tego. To cos wspaniałego. Artyści przechodzą samych siebie. Ogromne wyrazy szacunku dla Pań i Panów aktorów. Powiadomiliśmy naszych przyjaciół. Ci co już oglądali spektakl – same superlatywy. Gratulacje za wybór sztuki i obsady.

Józef Armiński

 

 

Sponsorzy:

 

Twórcy

Reżyseria:
Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
 
Kostiumy: Tomasz Ossoliński
 

Ceny biletów

Regularne Rzędy:

Sektor A
rz.I-VI: 95zł
rz. VII: 85zł


Sektor B
rz. I-VIII: 95zł
rz. IX-XI: 85zł
 

Wejściówki:

35zł

Recenzje

Świetny humor, żywiołowa dynamika akcji, szalenie zabawne dyskusje z publicznością (doskonale ripostującą zresztą), wspaniałe kreacje aktorskie i zdrowa porcja rozrywki, po której ma się przecież tyle enerrrgii…

Mayday! Oto przed Państwem „Hiszpańska mucha”!

Czytaj dalej...

Katarzyna Cymbalista. teatrdlawas.pl

(…)dwie godziny dobrej zabawy, czyli historii o powstawaniu „super rewelacyjnej” rewii, o mękach twórczych reżysera, fochach gwiazdy, facecie z pieniędzmi i narzeczoną. Ale oprócz nich jest jeszcze tytułowa hiszpańska mucha! Czyli – są wszystkie składniki potrzebne do dobrej komedii. Jednak muszą być spełnione jeszcze dwa warunki: spektakl nie może przekroczyć bariery dobrego smaku i aktorzy muszą być odpowiednio dobrani. Na szczęście, również te wymagania spełnione są bez zarzutu!

Czytaj dalej...

Krzysztof Stopczyk,  kulturalnie.waw.pl