Spektakle dla młodzieży

Oskar i Pani Róża

„Oskar i Pani Róża” to sceniczna adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Érica-Emmanuela Schmitta o tym samym tytule. Spektakl jest opowieścią o odchodzeniu, które daje nadzieję pomimo przeciwności.

Opis spektaklu

Dziesięcioletni Oskar jest umierający, pozostało mu dwanaście dni na to, by cieszyć się życiem. Czy to wystarczy? Przewodnikiem, który towarzyszy chłopcu w tej niełatwej wędrówce, jest ciocia Róża, nazywana tak tylko przez niego. Wolontariuszka jako jedyna nie unika spojrzeń małego pacjenta  i odpowiada szczerze na każde jego pytanie. To ona namawia go do niemożliwego, aby codziennie patrzył na świat, jakby oglądał go po raz pierwszy. Dzięki pani Róży Oskar pozna pierwszą miłość, przeżyje „małżeństwo”, „rozstanie” oraz zacznie pisać listy do… Pana Boga. Czy chłopiec odnajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania? Czy dowie się czym są: życie, śmierć, wiara i Bóg?

W sztuce jak w życiu jest czas na łzy, śmiech oraz chwile wzruszeń. Ten niezwykle pozytywny i pełen ciepła traktat o wartości życia uświadamia nie tylko kruchość istnienia, ale przede wszystkim jak „zachwycić się” życiem.


PREMIERA: 26 LUTEGO 2023 G. 12:00

Przedstawienie dla młodzieży od 11 roku życia.
Czas trwania spektaklu: 100 minut

 

Dzieło oryginalne w języku francuskim©Antigone [2002]. Wszelkie prawa zastrzeżone.
www.eric-emmanuel-schmitt.com

Twórcy

Autor:
Éric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria:
Anna Augustynowicz
Tytuł oryginału: Oscar et la dame rose
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Obsada: Anna Januszewska i Wojciech Brzeziński
Scenografia: Marek Braun
Kostiumy: Wanda Kowalska
Muzyka: Jacek Wierzchowski
Kierownik produkcji: Karolina Mieteń